Uygun fiyatlı bileti hangi kampanya ile alabilirim

Uçak ile yolculuk yapmak isteyen yolcular biletlerini çok daha uygun fiyata nasıl ve hangi kampanya ile alacaklarını konusunu merak etmektedirler. Yolcuların ucuz fiyata bilet alması için öncelikle firmalar tarafından yapılan kampanyaları takip etmeleri ve kampanya dönemleri içerisinde biletlerini almaları gerekmektedir. Çünkü firmalar dönemsel olarak farklı kampanyalar düzenlemekte ve bunların şartları genellikle farklılık gösterebilmektedir. Uygun kampanyadan yararlanmak için kişilerin öncelikle yolculuk tarihini net olarak belirlemesi gerekmektedir. Uygun fiyata bilet bulmanın ilk şartı bu olup aksi durumda aranacak olan ucuz fiyatlı biletler genellikle kafa karışıklığına neden olacak ve bundan dolayı da söz konusu kampanyalardan yararlanılamayacaktır.

Uçuş tarihini net olarak belirledikten sonra yolcular için en uygun seçenek erken rezervasyon olup bu şekilde biletlerin indirimli olarak alınabilme imkanı bulunmaktadır. Erken rezervasyon için bütün hava yolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu kampanyaları tek tek incelemek ve bunlar arasından en ucuz olanın seçilmesi ile biletlerin fiyatları çok daha düşük olacaktır. Bunun dışında firmaları müşterilerine sunmuş olduğu farklı kampanyalar da olmaktadır. Anadolujet tarafından sunulan fırsatlar ile yolcular yurt içi uçuşlarında biletlerini sadece 39 liradan başlayan fiyatlarla alabilmektedir. Söz konusu fiyatın dışında 49 ya da 69 liraya da uçakla yolculuk yapılabilmektedir. Fakat bu fırsatlardan yararlanabilmek için öncelikle takip ve ardından da hızlı bir şekilde biletlerin alınması gerekmektedir.

Yolculara indirimli bilet sunan bir başka firma ise SunExpress olup firmanın fiyatları yurt içi uçuşlarda sadece 27 liradan başlamaktadır. Firma tarafından sunulan fiyatlar kademeli olarak artış göstermektedir. Firmanın yolculara sağlamış olduğu fiyatlar gidilecek olan mesafeye göre değişmektedir. Diğer hava yolu şirketleri tarafından da zaman zaman bu tür indirimli bilet fırsatları sunulmaktadır. Yolcuların indirimlerden haberdar olması için yapacağı takibi kolaylaştıracak bir husus bulunmaktadır. Hava yolu şirketlerine ait olmayan ve bütün kampanyalardan yolcuları haberdar eden internet siteleri bulunmaktadır. Bu siteler sayesinde yapılacak takip çok daha kolay olmakta ve bütün fırsatları karşılaştırma şansı bulunmaktadır. Böylece de yolcular seçimlerini daha kolay yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.