Uçuş sırasında Pegasus yemek menüleri

Uçak yolculuklarını cazip hale getirerek yolculuk konforunu artıran etkenlerden olan yemek menüleri Pegasus tarafından önem verilmekte ve misafir olarak kabul edilen yolcularına en lezzetli çeşitler sunulmaktadır. Yemek kalitesinden dolayı tercih edilen havayolu şirketleri arasında yerini alacak derecede iddialı olan firma birbirinden farklı yaş ve kültür gruplarına özenle hitap etme konusunda oldukça iddialı görünmektedir. Bazı hava yolu şirketlerinin rekabeti yemek kalitesi ve konforu ile gerçekleştirdikleri özellikle dış hat yolculuklarında firmanın yemek menüleri yoğun rağbet görmektedir. Yaklaşık 50 farklı lezzet çeşidi arasından müşterilerine seçme imkanı veren firma seyahat planı aşamasında yemeği seçme fırsatını da sunmaktadır. Bu fırsatı elde etmek için yapmanız gereken Pegasus ile yolculuk planı yaparak bilet satın almaktır.

Online yemek sipariş etmek için firmanın internet adresi olan www.flypgs.com sitesine girerek “seyahat hizmetlerimiz” bölümünden “online yemek siparişini” tıklayıp yolcunun satın aldığı biletin rezervasyon (PNR) numarasını ve yolcu soyadını yazıp sisteme girildiğinde yemek menüleri önünüze gelir. Deniz ürünlerinden tavuk ve ızgara çeşitlerine mantarlı ravyoliden suşiye birçok ana yemek çeşidinin yanında balıklı, tavuklu ya da peynirli salata çeşitlerini seçmek mümkün. Kahvaltı menülerini seçmek isteyen yolcular için de birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunların arasında kalsik kahvaltı, light kahvaltı ve sıcak kahvaltı menüleri dikkat çekmektedir. Aldığı kalori miktarını dikkat etmeye çalışanlar ile şeker ve tansiyon gibi kronik rahatsızlığı bulunanlar için de özel menüler hazırlanmıştır.

Diyete ihtiyaç duyan diyabet vb. rahatsızlığa sahip olan yolcuların konforlu bir yolculuk yapmalarını sağlamak amacı ile hazırlanmış olan menülerin sahip olduğu zengin içerikten dolayı bu tür rahatsızlığı ve hassasiyeti olan yolcular tarafından özellikle tercih edildiği gözlemlenmektedir. Diğer önem verilen menüler arasında ‘az yağlı’, ‘az tuzlu’, ‘bebek menüsü’, ‘glutensiz menü’ ve ‘vejetaryen’ gibi özel çeşitler yer almaktadır. Yolculuğunuz esnasında Pegasus’un yemek çeşitlerinden tatmak isterseniz bilet satın alırken sipariş verebileceğiniz gibi bilet satın aldıktan sonra internet adresinden, mobil uygulamadan, çağrı merkezinden veya acenteden de uçuştan 24 öncesine kadar sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.