Uçaklarda yemek hizmeti olarak THY nasıl

Türk Havayolları Şirketi ülke içerisinde ve dünya üzerindeki rekabetçi ortamda büyümesini ve gelişmesini sürdürmek amacıyla hizmetlerini geliştirmekte ve bu bağlamda yemek hizmeti servisine de her geçen gün daha büyük yatırımlar yapmaktadır. Şirket bünyesinde barındırdığı kaliteli ve deneyimli şefleri ile birlikte en özel ve taze malzemeleri kullanarak hazırlanan menüleri sayesinde en lüks restoranlar ile kıyaslanabilecek zengin menü içeriğini müşterileri ile buluşturmaktadır. Zaman zaman menü içerisindeki lezzetlerinin ödül de alabildiği şirketin yemek hizmetlerine yaptığı yatırımlar sayesinde yolcular için keyifli bir seyahat gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir. Türk Havayolları uçuş menülerinde hazırlanan yemekler Müslüman kategorisine uygun olup dini yönden hassasiyeti bulunan yolcuların bu özel durumu seyahat tarihinden en az 24 saat önce bildirmesi kaydıyla şirket tarafından kendilerine özel menüler hazırlanabilmektedir.

Sağlık durumu özel olan konukları düşünmüş olan şirket yağsız et ve süt ürünleri ile sebze ve meyvelerin bulunduğu diyabetik menü, glütensiz gevrek ile patates ve soya gibi seçeneklerin yer aldığı glütensiz menü, bakliyat ve sebze gibi yiyeceklerin yer aldığı hint tipi vejetaryen menüsü gibi özel menüleri bünyesinde barındırmaktadır. Şirket tarafından düzenlenen business sınıfı iç hat seferlerinde konuklara öncelikle hoş geldiniz içecekleri sunulmakta ve ardından en seçkin dünya lezzetleri ile mantı, karnıyarık gibi yerel lezzetler ikram edilmektedir. Business sınıfı dış hat seferlerinde ise hoş geldiniz içecekleri ile başlayan ikramlar sıcak ya da soğuk kahvaltı seçeneği ve sıcak ya da soğuk yemekler ile devam etmektedir. İkram saatlerinin sefer süresi ve saatine bağlı olarak değiştiği dış hat seferlerinin bazılarında da konuklara atıştırmalık ürünler de ikram edilebilmektedir.

Şirket tarafından düzenlenen business sınıfı okyanus aşırı seferlerde ise hoş geldiniz içeceği ile başlayan ikramlar çorba servisi ile devam etmekte, porselen tabaklarda sunulan iki ana yemek ve atıştırmalık ürünler ile son bulmaktadır. Ayrıca yolcu isteklerine bağlı olarak Türk Kahvesi ve lokum ikramları da şirket tarafından sağlanmaktadır. Ekonomi sınıfı iç hat seferlerinde yemek servisi olarak ciabatta ekmeğiyle yapılan sıcak sandviç yer almaktadır. Ekonomi sınıfı dış hat ve okyanus aşırı seferlerde ise ikramlar sefer süresine bağlı olarak değişmekte olup 2 saat süren seferlerde sıcak sandviç, 2 ile 3 saat arasında değişen seferlerde sıcak sandviç ve kek, 3 saatten daha uzun seferlerde ise sıcak ya da soğuk kahvaltı ile birlikte sıcak ya da soğuk yemek ikramları bulunmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.