Uçak bileti alırken AnadoluJet kuralları

Erken rezervasyon fırsatları ile sunulan ucuz uçak biletleri satın alabilmek için bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken kurallar vardır, öncelikle erken rezervasyon dönemlerini yoğun bir şekilde takip etmek ve bilet alım sürecine kadar detaylı araştırma yapmakta fayda vardır. Bunun için pek çok havayolu portalına üyelik kaydı oluşturulabilir ve Anadolu Jet kurumsal web sitesindeki gelişmeler günlük olarak takip edilebilir. Ayrıca son dönemde ortaya çıkan teknik gelişmelere bağlı olarak web siteleri haricinde mobil uygulamalar vasıtasıyla ucuz bilet takibi yapabilmek mümkün hale gelmiştir.

Erken rezervasyon fırsatlarını takip etmenin yanı sıra seyahat zamanını mümkün olduğunca esnek tutabilmek ve özellikle dış hat seferleri gerçekleştirilecek ise gidilecek nokta üzerinde alternatif rotalardan daha ucuza bilet olup olmadığını bilmekte de yarar vardır. Bazen günlük ya da haftalık olarak aynı rota üzerindeki bilet fiyatlarında ciddi derecede değişimler meydana gelebilmektedir ve bu nedenle esnek davranabilmek çok önemlidir. Ayrıca seyahat taleplerinin yoğun olduğu hafta sonu günlerinden kaçınıp hafta içi günler için bilet alımı yaparak da uçuş masraflarından tasarruf sağlayabilmek mümkündür. Anadolu Jet zaman zaman düzenlenen kampanyalar doğrultusunda belli kent veya ülkelere özgü promosyon seferleri de düzenleyebilmekte olup bu amaçla satılan indirimli biletler sınırlı sayıda koltuklar için geçerli olduğundan erken davranmakta yarar vardır.

Promosyon seferlerinde genellikle uçaktaki ilk koltuklar için indirim fırsatı sağlanmakla birlikte zaman zaman son kalan koltuklar için de avantaj yakalamak mümkün olabilmektedir. Gidilmek istenen rotanın hangi dönemlerde yoğunluk yaşadığının bilincinde olmak ve taleplerin daha düşük olduğu dönemlerde rezervasyon yaptırmak da ucuza bilet bulmanın bir başka yolu olabilmektedir. Çünkü artan müşteri talebiyle birlikte rekabet doğrultusunda fiyat değişimleri söz konusu olabilmektedir. Uçak biletini ucuza elde eden müşteriler tatil harcamaların diğer kalemleri için önemli bir bütçe ayırabilmekte, Anadolu Jet ayrıcalığı ile konforlu bir uçuş gerçekleştirmenin yanında tatilinin de daha keyifli bir hal almasını sağlayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.