Uçak Bagajında Onur Air Ücretsiz Yük Kaç Kg

Onur Air yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında gidilecek yere bağlı olarak 15 kg ile 20 kg arasında bagaj hakkı mevcuttur. İç hatlarda 15 kg olan serbest bagaj hakkı dış hatlarda 20 kg olarak belirlenmiştir. Bunun üzerine çıkılması gereken durumlarda yolcuların paket satın alması gerekmektedir. İlave standart bagaj paketlerinde iç hat uçuşlarında 20 kg, dış hat uçuşlarında ise 30 kg olarak belirleme yapılmıştır. Özel paketlere bakıldığında; iç hatlarda 25 kg iken dış hat uçuşlarında 40 kg olarak belirlendiği görülmektedir. Bunun dışında ilave bagaj hizmeti satın almak isteyen kişiler internet üzerinden ya da havaalanından bu hizmeti satın alabilmektedir. İnternet ortamından satın alınacak olan ek bagaj hizmetinde iç hatlardan 1 kg 6 TL, 1.5 USD, 1,3 EUR olarak belirlenmiştir. Dış hatlarda ise 1 kg 14 TL, 3,5 USD, 3 EUR olarak belirlenmiş ve tüketicilere sunulmaktadır. Havalimanından bu hizmeti almak isteyenler bu fiyatların tam iki katını ödeme koşulu ile fazla bagaj hakkına sahip olabilmektedir.

Ücretsiz bagaj hakkı çocuklarda yetişkinler gibi düzenlenirken bebeklerde ise sade, standart ve özel paketler şeklinde 10 kg olarak belirlenmiştir. Bagajların uçak tarafından kabul görmesi için 32 kiloyu aşmaması gerekmektedir. Ancak daha fazla bagajın bedelinin ödenmesi koşulu ile uçağa alınması mümkün olmaktadır. Bazı yolcuların yanlarında götürmeleri gereken özel malzemeleri de bulunmaktadır. Sporcuların sörf, kayak, golf, dalış takımı ve okçuluk malzemelerinin konturlardaki iç hat uçuş fiyatları 30 TL olarak ücretlendirilirken dış hat uçuşlarında ücret bedeli 30 EUR olarak belirlenmiştir. Uçakta taşınması istenen koliler 15 kg üzerine çıkmamalıdır ve akıcı maddeler hiçbir koşulda uçağa alınmamaktadır.

Onur Air kişi başına 40 kg bagaj taşıyabilmektedir. Fazla bagaj ücretinin ödenmesi talep edilse dahi uçağa fazla yük alımı yapılmamaktadır. Uçuş bitimine kadar yolcu biletine kaydedilmiş ve karşılığında etiketi verilen tüm bagajlar Onur Air sorumluluğu altında yer almaktadır. Firmanın bagaj standartları hakkında daha fazla bilgi almak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

1 Yorum yapıldı “Uçak Bagajında Onur Air Ücretsiz Yük Kaç Kg

 1. Oguz Celik
  28 Mart 2019 at 00:41

  Iyi Günler
  Eşim Cuma günü istanbul Atatürk trn Düsseldorfa ucacak.
  Kilo hakki 20kg acaba 30kg istesek ne kadar fark vermemiz gerekecek.2. dorum ise El valizi hakki 8 kg dogrumudur
  Tesekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.