Trabzon Havalimanı Adres Bilgisi

Doğal ve kültürel güzellikleri ile ön plana çıkan Trabzon kentinde yer alan havalimanı 1957 yılında faaliyetlerine başlamış olup 1988 yılından itibaren iç ve dış hat seferlerine elverişli hale getirilmiştir ve alanın adresi bilgisi nedir diye bakıldığında Rize Caddesi mevkiinde yer aldığından söz edebilmek mümkündür. Karadeniz bölgesinin en gelişmiş kentleri içerisinde yer alan ve zengin ormanları ile ön plana çıkan Trabzon kenti oldukça yağışlı bir iklime sahiptir. Yöre halkının geçim kaynakları arasında tarım ve balıkçılık gibi sektörler yer almakta olup tarımsal alanda fındık ile çay başta olmak üzere çeşitli sebze ve meyveler üretilmektedir. Bölgede gezilebilecek turistik merkezler içerisinde Çaykara ilçesine yakın bir noktada bulunan Uzungöl, Maçka sınırlarında yer alan ve Ortodokslar için önemli bir mabet olarak kabul gören Sümela Manastırı bulunmaktadır. Trabzon şehrinin komşuları arasında Giresun ve Rize gibi kentler yer almaktadır.

Karadeniz iklim şartlarının hakim olduğu bölge, özellikle yaz döneminde gelen ziyaretçi akınına uğramakta ve son dönemlerde Arap Coğrafyasından pek çok konuk bölgeye gelmektedir. Turizmin etkisiyle Trabzon şehrinde konaklama sektörü de gelişmekte olup Uzungöl ve Sürmene gibi turistik noktalara yakın oteller bulunduğu gibi kent merkezinin farklı yerlerinde bulunan tesisler de mevcuttur. Yöredeki popüler oteller arasında Otel Evim, Bulvar Palas Hotel ve Kalepark Hotel yer almaktadır. Hamur işleri, et yemekleri ve tatlı seçenekleri ile zengin bir kültürü bulunan Trabzon sofralarında tadılmaya değer yiyecekler arasında muhlama, Akçaabat Köfte ve Hamsiköy Sütlacı bulunmaktadır.

Trabzon ilinde her yıl belli dönemlerde Mayıs Yedisi Yürüyüşü, Ağasar Kültür Şenliği ve Hıdırellez gibi etkinlikler yoğun katılım ile ve oldukça canlı bir şekilde düzenlenmektedir. Bölgeden alışveriş yapmak isteyen konuklar için Kunduracılar Caddesi, Kemeraltı Çarşısı ve Semerciler Çarşısı gibi noktalarda hizmet veren dükkanlardan yöresel yiyecekler, bakır objeler ve tekstil ürünleri satın alabilmek mümkündür. Oldukça dinamik gece hayatı bulunan kentin farklı yerlerinde bulunan Şişman Pub ve English Pub gibi mekanlara uğranılarak keyifli vakit geçirebilme ve düzenlenen aktivitelere katılım sağlayabilme imkanı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.