THY İstanbul Napoli uçuşlarında frekans arttırdı

İstanbul Atatürk Havalimanından Napoli Capodichino Havalimanına direkt uçuş yapan THY yaptığı uçuşlarında sefer sayısını arıtacağını belirtmiş ve 31 Mart 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere frekansı on dörde arttırdı. Türk Hava Yolları firması yaptığı açıklamaya göre İstanbul Atatürk Havalimanından İtalyanın güney batısındaki Napoli kentindeki Capodichino Havalimanına gerçekleştirdiği uçuşlarında haftalık on olan frekansı on dörde arttırdı. İtalya ülkemizden en fazla turist çeken ülke olmakla birlikte gezilecek ve görülecek yerlerinin fazla olması ile dikkatleri çekmektedir. Ülkemizden sadece İstanbul Atatürk Havalimanından uçak seferlerinin gerçekleştirildiği Napoli şehri de tarihi ve doğal güzellikleri ile bilinen bir kenttir. Türk Hava Yollarının Capodichino Havalimanına gerçekleştirdiği seferler direkt olup aktarmasız gerçekleşmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanından Napoli’ye aktarmalı ve aktarmasız uçak seferi bulunmaktadır. Atalia, Pegasus, Aeroflot, Tarom, Blue Air, Air France, KLM, Lufthansa, British Airway gibi firmalar aktarmalı uçuş yaparken sadece Türk Hava Yolları direkt uçuş yapmaktadır. Haftanın her günü yapılan bu uçuşlar Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri günde iki defa sabah 08.35 ile öğleden sonra 16.55 saatlerinden gerçekleştirilirken Salı günü sabah 08.35, Çarşamba öğleden sonra 16.55, Perşembe ve Cuma günleri sabah 08.35 saatinde yapılmaktadır. Haftada 10 defa yapılan bu seferler 31 Mart 2019 tarihinden itibaren 14’e yükseltilecektir. Aktarmasız olarak yapılan bu seyahat 2 saat 20 dakika sürerken aktarmalı seferlerden bu seyahatin süresi artmaktadır.

İtalya’nın en büyük üçüncü şehri olan Napoli arkeolojik miras ve dini yapılarıyla UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmaktadır. Kıyı şeridinde bulunan plajları, muhteşem manzaraların bulunduğu köyleri ve kupon mağazaları ile yerli ve yabancı turistleri çekmektedir. Otantik bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir yer olan kentte Pizzanın en güzelini tatma fırsatı verilmektedir. Kent içinde ve yakınlarında bulunan Pompei Antik Kenti, Vezüv Yanardağı, Napoli Merkez Müzesi, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, San Carlo Operası, Capua ve Castel Sant Elmo mutlaka görülmesi gereken mekanlardır. Sadece doğal ve tarihi güzellikleri değil sanatsal mekanları da etkileyicidir. Özellikle Galleria Annarumma, Galleria Umberto di Marino, Lia Rumma, Artiaco, Fondazione Morra Greco ziyaret edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.