Sabiha Gökçenden Büyük Başarı

Havalimanları zamanında kalkış performanslarını ölçümleyerek önceki dönemlere göre değerlendirmelere tabi tutulurlar ve bunu sağlayan parametreleri dikkatlice değerlendirirler. 2017 performanslarına bakıldığında da İstanbul Sabiha Gökçen’den gelen başarı haberi büyük sevinçle karşılandı. Kaliteli hizmetin buluştuğu tüm firmaları ağırlayan, yer hizmetleri ile dakik şekilde çalışan havalimanı kalkış oranında ciddi oranda artış gösterdi. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın zamanında kalkış oranının bir önceki yıla nazaran yüzde 11 oranında artış göstererek yüzde 88,49’a yükseldiği kaydedildi. 2016 verilerine bakıldığında yüzde 79.23 değerini gösteren kalkış oranının bir yıl içinde bu denli artış göstermesinin tesadüf olmadığını belirten yetkililer uçakların ve yer hizmetlerinin ortak çalışmaları ile zamanında, rötarsız uçuşun fazla olduğu seferler düzenleyerek bunları başardıklarını belirtti.

2016 yılında yüzde 79.23 kalkış performansına sahip olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 2017 yılında yüzde 11 artış göstererek yüzde 88.49’a yükseldi. 1 Ocak ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen uçuşlar üzerindeki araştırmaya bakıldığında 2017 yılında kalkış yapan 109.840 uçaktan yüzde 88,49’u tam zamanında kalkarak başarılı oranlar elde edilmesine katkı sağladı. Araştırmaların gösterdiği verilere bakıldığında Haziran ayı yüzde 94,17 ile en yüksek kalkış performanslı ay olarak belirlenirken, Ekim ayı ise yüzde 93,87’lik oranla ikinci sırada yer almayı başardı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın zamanında kalkış performansında kaydettiği üstün başarı dünyada 8.sıraya yerleşmesini sağladı. 2017 yılı zamanında kalkış oranı ile kendi kategorisinde 8. Sıraya yerleşen Sabiha Gökçen82.3 zamanında kalkış oranı sayesinde ilk 10 sıralamasına giren tek Türk Havalimanı olmanın gururunu yaşadı. Listeye bakıldığında dünya standartlarında en dakik kalkan havalimanının Japonya’da bulunan Osaka Havalimanı olduğu belirlenirken ikinci sırayı ise Utah’ta bulunan Salt Lake City Havalimanı aldı. Sonrasında yine Japonya’da yer alan bir başka havalimanı olan Sapporo üçüncü sırada olmayı başardı.OAG’nin 2017 araştırmasını dünya genelinde performansı kabul edilen istatistiki değerlere sahiptir. Bu açıdan bakıldığında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın zamanında kalkış oranının dünya listesinde tek Türk havalimanı olması gurur verici bir detay olarak kayıtlara geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.