Sabiha Gökçen havalimanına nasıl gidilir

Sabiha Gökçen havalimanına nasıl gidebilirim? Sorusu İstanbul’dan farklı güzergahlara uçak yolculuğu yaparak seyahat etmeyi düşünen kişiler için son derece önemli bir konudur çünkü yolculuğun yapılacağı gün bunu düşünmek bile strese neden olabiliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Pendik Kurtköy’de bulunmaktadır. Ayrıca havalimanı; Kadıköy’e 40 km, Pendik’e 12 km, Taksim’e 50 km mesafede yer almaktadır. TEM üzerinden 1.5 km’lik mesafedeki yere E-5 üzerinden 5 km yol katederekulaşmak kolaylıkla sağlanabilmektedir. İstanbul’un Taksim ve Kadıköy’de bulunan bazı merkez noktalarından İETT’ler ve HAVABUS aracılığı ile de Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım kısa sürede sağlanabilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na farklı ulaşım yollarını ve araçlarını kullanarak geçiş yapılabilmektedir. Bu alternatifler:
• Burulaş
Bursa’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşımı sağlayan servislerdir. Detaylı bilgi müşteri hizmetlerinden alınabilmektedir.

• Ulaşımpark
Uluşımpark’a ait olan 250 numaralı otobüslerle İzmit’ten İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlanabilmektedir. Kalkış saatleri, detaylı hat bilgileri gibi özel bilgiler ilgili müşteri hizmetlerinden alınabilmektedir.

• HAVABÜS
Havabüs Otobüslerini kullanarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy ve Taksim arasında bağlantılı ulaşım sağlanabilmektedir. Kadıköy Rıhtım IETT Otobüs Duraklarından kalkan servisler ortalama 60 dakika süre ile havalimanına varmaktadır ve yol ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. Yeni Sahra ve TEM yolunu kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşılmaktadır.Yolcular tarafından çok fazla tercih edilen Havabüsler ile konforlu ve ekonomik ulaşım sağlanabilmektedir.

• Belediye Otobüsü
4. Levent, Bostancı, Kadıköy, Sultanbeyli, Kartal semtlerinden uygu hatlarla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiş sağlanmaktadır. Hat, güzergah ve saat bilgileri için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilmektedir.

• Taksi
Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek üzere taksi uygulaması kullanılabilir. Havaalanı ulaşım için ilgili birimlerle iletişim kurularak ya da online olarak rezervasyon yaptırılabilmektedir.

• Deniz Otobüsü
Sabiha Gökçen Havalimanı ile Pendik Deniz Otobüsü İskelesi arasındaki mesafe 14 km uzaklıktadır.

• Metrobüs
Metrobüse binilerek Uzunçayırdurağında inilir. Buradan daE11 ve SG1 hatlı İETT otobüslerine binilerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.