Reklamlarıyla dikkat çeken THY ciroları arttı mı

Hollywood kalitesinde spor, sanat, sinema dünyasından birçok ünlü simayla çektiği reklam filmleri ile dikkatleri üzerine çeken Türk Hava Yolları, sanal alemde milyonlarca kişiye ulaşarak cirosunu artırmıştır. THY, son altı yıldır “Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi” seçilmiştir. Uçuşları sadece Türkiye ile sınırlı olmayan şirket dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan insanlara hitap edebilmek için farklı dillerde ve dünyaca tanınmış ünlülerle reklam filmi çekmiştir. Çekilen bu reklam filmleri medya ve internet dünyasında birçok kanal aracılığıyla dünya insanları tarafından milyonlarca defa izlenmiştir. THY, dünyanın en ünlü reklamcılık yarışması Epica’dan Batman ve Superman reklamıyla altın ödül almıştır. Böylece bütün dünyada tanınırlığı artmış aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımına da katkı sağlamıştır.

Dünyanın en çok izlenen organizasyonu olan Super Bowl’da THY’nin Morgan Freeman’la çektiği reklam filmi yayınlamıştır. Böyle bir organizasyonda reklam yayınlamak firmanın kasasına 8 milyon 250 bin dolara mal olmuştur. Çektiği Vine’larla kullanıcılarını şaşırtmayı başaran Vine fenomenleri arasında en popüler isim Zach King, ünlü futbolcu Messi’nin de oynadığı THY reklam filmleri bulunmaktadır. Ünlü simalara ne kadar ödendiği belirtilmese de yapılan ödemeler tartışmaları beraberinde getirmiş, filmlerin ciroya olan katkısı tartışma sebebi olmuştur. Yapılan araştırmalar ve firmanın yaptığı veri açıklamalarında şirketin her yıl bir önceki yıldan daha başarılı olduğu görülmektedir. Reklam filmlerinin de etkisiyle dünyaca tanınan şirkete olan yolcu talebini artmış böylece her geçen sene firmanın kar oranı artmıştır.

En son veri değerlendirmelerine göre zorlu geçen 2017 yılını en başarı dönem olarak bitiren THY yolcu taşıma oranlarında 2016 yılını geride bırakmıştır. 2016 yılında taşınan yolcu sayısı 62,2 milyon kişi iken 2017 yılında bu sayı 68,616’ya yükselmiştir. Bu artış hava yolu firmasının ne kadar çok tercih edildiğini ve bu tercihin her geçen yıl artarak devam ettiğini kanıtlamaktadır. Yurt içi ve yurt dışı uçuş yapan firmanın artan yolcu sayısı her iki alan için de geçerlidir. Yolcu doluluk oranlarında Orta Doğu, Kuzey Amerika, Afrika en fazla artış gösteren bölgeler olmuştur. Bir önceki seneye göre beş puan artarak % 78,4’e ulaşan yurt dışı doluluk oranı ciddi yatırımlarla çekilen reklam filminin ülkemizdeki ve dünyadaki etkisini göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.