Pegasusa PART 147 Yetkisi Verildi

Güvenlikli uçuşun ilk ve en önemli adımı olan kaliteli bakımı sağlayacak olan nitelikli personeli yetiştirmenin farkında olan Pegasusa personeline verdiği eğitimin kalitesini artırmasına yardımcı olacak PART 147 Yetkisi verildi. Çok önemli bir başarıya imza atan Pegasusa verilen bu EASA.147.0146 nolu PART 147 Bakım Eğitim Organizasyonu onayı firmanın verdiği eğitimin Avrupa standartlarında olduğunu göstermek için verildi. Sivil ve askeri havacılıkta emniyet ve güvenlik çok fazlası ile önemli ve değerlidir. Emniyeti sağlayacak olan ise rutin bakımdan geçirilmiş olan uçak filosudur. Bu bakımı firmalar ya kendi yetiştirdiği personele yaptırmakta veya farklı şirketlerden yardım alarak sağlamaktadır. Her iki durumda da bakımı yapan personelin nitelikli ve alanında yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir.
Ülkemizin ileri gelen havayolu firmalarından biri olan Pegasusa verilen EASA.147.0146 nolu Part-147 Bakım Eğitim Organizasyonu onayı ile verdiği eğitimin Avrupa standartlarında olduğunu tescillemiş oluyor. Ayrıca bu belge ile Pegasus tarafından verilen uçak bakım eğitimleri, dünyanın her yerinde geçerli olma hakkını kazanmış oluyor. Firma bu yetkiyi EASA’dan 6 ay gibi kısa bir sürede almıştır. Ve artık firma Airbus A319, A318, A321 (CFM56), A320, A321 (CFM LEAP-1A), B737-600, 700, 800, 900 (CFM56) tipi uçakların bakımı için gerekli eğitimleri verme yetkisini almış bulunmaktadır. Almış olduğu yetki ile firma hem kendi uçaklarının emniyetle uçması için gerekli bakımı yapabilme hem de dünya çapında personel yetiştirme imkanına ulaşmış oldu.
2010 tarihinden itibaren Avrupa Birliği’nin sivil havacılık güvenliği çerçevesindeki bir kurum olan Müşterek Havacılık Otoriteleri yerine kurulmuş olan Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı olan EASA’nın İngilizce ifade edilişi European Aviation Safety Agency’dir. European Aviation Safety Agency ifadesinin kısaltılmışı olan EASA Avrupa hava sahasıyla ilgili bir güvenlik kurumu olma özelliğini taşımaktadır. Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunan kurumda farklı uluslardan meydana gelen ortalama 300 kişi görevli bulunmaktadır. Avrupa’nın bu kurumuna benzer olarak Amerika Birleşik Devletlerinde FAA bulunmaktadır. Hem EASA hem de FAA hava ve havacılık ile ilgili her türlü uçuş, hava aracı, etkinlik, üretim, geçerli güvenlik mevzuatların takibi, müdahale ve uygulanmasını kontrol edip uçuş ve emniyetini sağlayan kurumlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.