Özel yolcu hizmetlerinde Onur Air farkı

Onur Air özel yolcularına yönelik olarak güvenilir, kaliteli hizmeti en iyi şekilde gerçekleştirmekte ve standartların ötesinde hizmet sunmaktadır. Özel yolcu kategorisinde olan; hamile, refakatsiz çocuk, hasta, engelli, tekerlekli sandalyeli ve sedyeli yolcular, ekstra koltuk, evcil hayvan ve silah taşıma ile ilgili tüm kuralların neler olduğu usulüne uygun olarak belirtilmekte, yolcuların koşul ve kurallara uyması beklenmektedir.

Hamile Yolcular: 28-35 haftalık hamileliklerde doktor tarafından “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur.” İbaresinin bulunması zorunlu olmaktadır. Raporun 7 gün öncesine ait olabileceği belirtilmektedir ve 35. haftadan sonra rapor dahi olsa uçuşun gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Firma yetkili birimine sunulacak olan raporun Türkçe ve İngilizce olması gerekmektedir. İkiz gebeliklerde ise 28-32 haftalık hamile yolcular için rapor olması halinde uçuş mümkün olmaktadır.
Refakatsiz Çocuk: Refakatsiz seyahat edecek yolcular havaalanına getirilen yetişkinler tarafından UM Formu ile gideceği yerde kime teslim edileceği bilgisini de vermiş olmalıdırlar. Personel tarafından uçağa bindirilen çocuk yolcu indiği yerde UM Formundaki kişiye teslim edilmektedir. Çocuk yolcular acil çıkış kapılarında oturtulamaz ve aktarmalı olarak seyahat edemezler. Yalnızca 7-13 yaş aralığındaki çocuklar bu kategoride sayılmaktadır.

Hasta Yolcular: En geç 10 gün önceki raporun geçerliliği olmakla birlikte Türkçe ve İngilizcesi bulunan raporda “uçakta seyahat etmesinde engel yoktur” ibaresine yer verilmelidir. Bakıma muhtaç hastaların yalnızca refakatçileri ile birlikte uçmalarına izin verilmektedir.
Oksijen tüpü ya da solum cihazı ile seyahat edilmesi: Oksijen tüpü kullanacak olan yolcunun doktor raporunun Türkçe ve İngilizce olarak verilmesi gerekmektedir. Bu tür yolcuların alet kullanımını tam olarak bilmeleri gerekmektedir. Ayrıca “kabinde kullanılmasında sakınca yoktur” ibareli raporun bulunması halinde uçuş sırasında kullanılmasına izin verilmektedir.
Tekerlekli Sandalye Hizmeti: Engelli vatandaşların tekerlekli sandalye talepleri için uçuş saatinden en az 48 saat öncesinde 0850 210 66 87 numaralı telefon aracılığı ile hizmeti talep etmeleri gerekmektedir.

Engelli Yolcu: Görme engelli yolcular eğitimli ve sertifika sahibi köpekleri ile kabin içinde yolculuk yapabilmektedir. Köpeğe ait eğitim sertifikasının eksiksiz olması son derece önemlidir ve veteriner hekim tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Engeli ağır yolcuların refakatçisiz uçması söz konusu olmamaktadır.
Ekstra Koltuk: Özel nedenlere bağlı olarak ekstra koltuk talebi ücretinin ödenmesi durumunda satın alınarak kullanılabilmektedir.
Silah Taşıma Kuralları: Uluslararası ve Ulusal Mevzuatlar gereği ruhsatlı silahlar ruhsatları gösterilmek koşulu ile terminal girişlerindeki silah teslim masalarına bırakılarak uçuş sonu varış meydanından aynı şekilde alınabilmektedir. Yanı sıra kesici ve delici malzemeler yalnızca uçak altıbagajı ile taşınabilmektedir.
Evcil Hayvan Taşıma: Onur Air uçaklarında evcil hayvan taşıma hizmeti verilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.