Ordu Giresun Uygun Uçak Bileti Al

Karadeniz Bölgesi önemli şehirlerinden olan Ordu ve Giresun şehirlerine ulaşım için uçak sıklıkla kullanılmakta olup kampanyalı bilet al seçenekleri ile çok uygun fiyatlara bilet satın alınabilmektedir. Ordu ve Giresun şehirlerine uygun uçak bileti ile seyahat edildikten sonra havaalanından karayolu ile şehir merkezlerine ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Muhteşem yaylaları ve masmavi denizi ile birçok farklı güzelliğin bir arada bulunduğu Ordu gezginler için vazgeçilmez bir noktadır. Doğası ile görenleri büyüleyen şehir eşsiz manzaralar, farklı kültürler ve yöresel yemekleri ile ziyaretçilere pişman olmayacakları bir seyahat yaşatmaktadır. Çok eski dönemlere uzanan bir tarihi olan şehirde gezilip görülecek birçok önemli nokta bulunmakla birlikte bunlardan en önemlileri; Taşbaşı Mahallesi, Boztepe, Kurul Kayaları, Yason Burnu, Keyfalan Yaylası, Perşembe Yaylası, Korgan Yaylası, Eski Ordu Evleri ve 3 Kız Heykeli olarak sıralanabilir. Şehirde hüküm süren iklim genel olarak ılıman seyretmekte olup kış mevsiminde yağışlı yaz mevsiminde ise ılıman hava koşulları görülmektedir. Ordu’yu ziyaret etmeyi düşünen kişilerin Mayıs ayı ile Eylül ayları arasındaki dönemde ziyaret gerçekleştirmesi verimli ve iyi hava koşullarına sahip bir gezinti için idealdir. Yaz aylarında özellikle su sporları ve yayla turizmi açısından da zengin olan şehir ve çevresini meraklıları bu dönemlerde ziyaret edebilmektedir.

Ordu ve Karadeniz dendiğinde ilk akla gelenlerden biri de yemek kültürü olup seyahat sırasında mutlaka denenmesi gereken bazı lezzetler bulunmaktadır. Şehrin yöresel lezzetlerinden bazıları; Ordu Tostu, Ordu Dondurması, Ordu Pidesi, deniz mahsulleri ve balıklı çeşitli yemekler, hamsi turşusu ve turşu kavurması olarak sıralanabilir. Özellikle şehir merkezinde ya da köylerde yer alan yerel küçük restoranlarda yöresel lezzetler uygun fiyatlara denenebilmekte, yerel halktan bir birey gibi yaşantı deneyimlenebilmektedir. Ordu-Giresun Havaalanı birçok havayolu firmasının seferleri ile çevre iller ve büyük şehirlerden seferlerin gerçekleştirildiği ve bölgenin ulaşım ihtiyacının karşılayan önemli bir havaalanıdır. Ordu şehrinin Gülyalı ilçesi ve Giresun şehrinin Piraziz ilçesi arasında yer alan havaalanında Ordu merkeze kısa bir yolculukla özel havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca otobüsler, taksiler ve araç kiralama ile de rahatlıkla havaalanından çevre merkezlere ulaşım sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.