Muğla Dalaman Havalimanı Kuruluşu

Yapımına 1976 yılında başlanan Muğla Dalaman havalimanının1982 yılında kuruluşu tamamlanmış olup hava trafiğine açılmış, hizmetlerine ilk olarak 30 çalışan ile başlayan havalimanı 500’ü aşkın personel ile hizmetlerine devam etmekte ve bünyesinde ön lisans mezunu, lisans mezunu, yabancı dili bulunan çalışanlar da eklendiğinde Muğla Dalaman havalimanı 2000’den fazla çalışan bulundurmaktadır. Muğla Dalaman Havalimanı araç kapasitesi bakımından güçlü olarak 1355 araç için kapasite imkanı sağlamaktadır. Havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım ise taksi ya da havaş ile mümkün olmaktadır.

Tarihi önemi ve turizm kültürünün gelişmiş oluşu Muğla’ya olan ziyaretlerin yoğunluğu doğrudan etkileyen sebeplerdir. Dalaman tatil köyleri ile ünlü olup konaklama imkanların da fazla olduğu bir Muğla ilçesidir. Her yıl yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan ilçede yaz aylarının ve güneşin keyfini dolasıya çıkarmak mümkün.Muğla’ya ait pek çok güzellik mevcuttur. Tarih kokusunu soluyacağınız şehirde Bodrum Antik Tiyatrosu bulunmakta. Göktepenin güney yamaçlarında yer alan antik tiyatro geleneği üç ana kısımdan oluşmuştur. Sahne binası, orkestra ve oturma alanlarıdır. Ülkenin en eski tiyatrolarından olan yapının ait olduğu devir Mausolos’tur. Bodrum Kalesi limanlar arasında bulunan bir yarımada üzerinde bulunmaktadır. Kalenin yüksekliği en fazla olan noktası deniz seviyesi ile arasında 47 metrelik yükseklik bulunan Fransız Kulesi olmaktadır. Diğer kulelerin adları Alman, İtalyan, İngiliz ve Yılanlı Kule’dir.

Tatilcilerin uğrak noktalarından biri olan Sarıgerme Plajı yaz turizminin bol turist ve yerli ile eğlence dolu geçirildiği yerdir. Gerek manzarası gerekse sessizliğiyle kendine hayran bıraktırmaktadır Sarıgerme Plajı. Plaj adını Sarıgerme Köyü’nden almış olup mavi bayraklı bir plajdır. Akkum Koyu, yaz tatillerinin keyifli ve bir o kadar da sakin geçirildiği, temiz suyu ve havasıyla turistlerde ilgi uyandırmaktadır. Çok sayıda otel ve pansiyon seçenekleri ile konaklama imkanlarının da gelişme gösterdiği bir tatil mekanıdır. Günlüklü Koyu ise Muğla’nın en ismi duyulan koylarındandır. Günlüklü Koyu etrafındaki otel ve pansiyonlarda konaklama seçeneği sunarak keyifli bir tatili vaat etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.