MC Havacılık ilk jetleri hangara soktu

Başaran Holdinge ait MC Havacılık yaklaşık 15 milyon dolarlık maliyet ile işadamı Hüseyin Başaranın yakın tarihte vefat eden kızının adı verilerek İstanbul Atatürk Havalimanında inşa edilen oldukça lüks hangara ilk jetleri soktu. Hüseyin Başaran 2018 yılının Mart ayında İran hava sahasında meydana gelen kaza sonucunda vefat eden kızı Minanın adını vererek MC Havacılık adına yaptırdığı ultra lüks hangara ilk jetleri soktu ve böylece hangar hizmete girmiş oldu. İlk jetlerin alana girmesi ile havacılık sektöründe hizmete vermeye başlayan hangar İstanbul Atatürk Havalimanın en büyüklerinden biri oldu. 15 milyon dolara mal olan mekan 6 bin 800 metrekarelik bir alan sahip olup MC Havacılık şirketine aittir.

Geçtiğimiz Mart ayında meydana gelen elim kaza sonucunda bekarlığa veda partisinden dönen kızı Mina’yı uçak kazasında kaybeden hüzünlü baba Başaran Holding’in sahibi Hüseyin Başaran kızının adını verdiği bu proje ile havacılık sektörüne önemli bir alan kazandırmış oldu. Diğer benzerlerinden ultra lüks olması ile ayrılan hangarda Başaran Holding filosundaki TC FRK devamlı olarak konaklayacak. TC FRK dışında ikisi sürekli olmak üzere gecelik konaklamaların da yapılacağı alan ilk jetlerini ağırlayarak hizmet vermeye başlamış oldu. Ultra lüks hangar içerisinde beş yıldızlı oteli aratmayacak konforda odalar, Japon restoranı, çamaşırhane ve dinlenme salonu gibi her türlü ayrıntı düşünülmüş. Konaklama imkanın verildiği alanda uçakların bakım ihtiyaçları da giderilecek.

6 bin 800 metrekareli büyük bir alana yapılan mekan 4 ayrı hangarın birleştirilmesinden oluşmuştur. MC Havacılık’a ait olan bu yeni hangarda 20 uçak kapasitesi bulunmaktadır. Küçük uçakların rahatlıkla girebildiği ve bakımın yapıldığı mekanda Boeing ve Airbus tarzındaki uzun gövdeli yolcu tipi uçakların da bakımı yapılabilecek. Yolcu tipi uçakların yanı sıra Avrupa ve Afrika başta olmak üzere dünyanın farklı köşelerinden gelen özel jetlere de hizmet verecek olan hangarın yapımına Haziran 2017 yılında başlanmış ve çok hızlı bir şekilde yapımı tamamlanmıştır. Mekanda vasıtaların bakımı yapılırken uçuş ekibi beş yıldızlı otel mahiyetinde donatılmış odalarda dinlenme ve uçuş saatine kadar çalışma odalarında sefere hazırlanma olanağı da sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.