Malatya Onur Air Uçak Bileti Ne Kadar

Türk havacılık sektöründe ilklere imza atarak adından söz ettiren Onur Air hava yolu firması bünyesinde barındırdığı 30 uçaklık filosu ve 7018 koltuk kapasitesi ile Türkiye sınırları içerisinde bulunan en büyük hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Onur Air dış hatlarda 20 ülkeye ve 80 noktaya ulaşmakla birlikte, iç hatlarda 12 noktaya sefer düzenlemektedir. Ankara ve İstanbul’dan Malatya’ya direkt olarak Onur Air tarafından uçuşlar gerçekleşmektedir. Ortalama uçak biletleri yakın tarihte alındığı takdirde 300 TL. olmakla birlikte, uçuş tarihini erteleyenler için ortalama bu fiyatlar 100 TL. ye kadar düşebilmektedir. Bu tür hava yolu seyahatlerinde biletlerin erken tarihlerde alınması uygun fiyata bilet bulma olanağının yanında kampanya ve promosyonlardan yararlanma imkanı da doğmaktadır.

Malatya hava meydanı Türkiye’de ilk yapılan ve hizmete açılan hava limanlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. İlk hizmet tarihi 1941 olarak tarihe bilinmekte ve sonrası hava yolu projesi nedeniyle farklı hava limanı inşa edilmiş ve 1984’te hizmet vermeye başlamış fakat Malatya’nın coğrafi konumu nedeniyle çevre illere de hizmet vermesiyle bu alan yetersiz kalmış ve yenilenme ile sonuçlanan yeni pist yapımı 2010’da hizmet vermeye başlamıştır. Malatya havalimanı Doğu Anadolu bölgesinin en gelişmiş illerinden bir tanesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 34 km. olup, Şehir içine ulaşım belediye otobüsleri, taksi ve uçak firmasının servisleri ile sağlanmaktadır. Malatya havalimanında her gün tarifeli olarak 6 sefer düzenlenmektedir.

Tarihi ve doğal güzellikleri bulunan Malatya’ya yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gereken yerler vardır. Bunlar:
• Gürpınar Şelalesi: Darende ilçesinde bulunmaktadır.
• Tohma Kanyonu:Darende ilçesinde bulunmaktadır.
• Orduzu: Malatya’nın en meşhur mesire alanıdır.
• Levent Vadisi: Burada bulunan mağaraların ilginç yüzeyleri bulunmaktadır.
• Karakaya Barajı: Turizme hizmet vermesi için çalışmalar yapılmıştır.
• Arslantepe Höyüğü: Açık hava müzesi olma özelliği taşımaktadır.
• Somuncu Baba Türbesi: Turistlerin ilgisini çeken yerlerden bir tanesidir.
• Yeşilyurt: Görselliği ile büyüleyen yerlerden biridir.
• Nemrut Dağı: Dünya’nın sekizinci harikası olarak nitelendirilmektedir. Yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykeller bulunmaktadır.
• Beşkanoklar: Malatya merkezde bulunan görülmeye değecek yerlerden bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.