Konya SunExpress Uçak Bileti Fiyatları

Tarihi İpek Yolu üzerindeki Konya kendine has kültürel yapısı ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır ki SunExpress ile uçak yolculuğu yapmak isteyenler fiyatları gözden geçirildiğinde uygun bileti bulabilmektedirler. SunExpress havayolları Konya Havalimanına İzmir Adnan Menderes Havalimanından direkt uçak seferi yapmaktadır ki uygun fiyatlı bileti alabilmek için online satış sitelerinin fiyatları gözden geçirilmelidir. Her gün akşama doğru 19.00 saatlerinde veya öğleden sonra 15.10 saatinde yapılan bu seferin Ekonomi sınıfındaki uçak bileti fiyatları 89,99 TL ile 249,99 TL arasında değişmektedir. Konya Havalimanına İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes havaalanlarından direk uçuş yapılmaktadır. İzmir, İstanbul dışındaki kentlerden uçmak isteyenler bu havaalanları üzerinden aktarmalı yapmalıdır.

Konya şehir merkezine yaklaşık olarak 20 kilometrelik mesafede bulunan havalimanında Pegasus, Türk Hava Yolları, SunExpress, Anadolujet ve Atlas Global firmaları Konyalılara yurt içi ve yurt dışı noktalarına hizmet vermektedir. Pegasus Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen, Kopenhang’a, SunExpress İzmir Adnan Menderes, Kopenhang’a, Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk ve Kopenhang’a, Atlas Global İstanbul Atatürk’e, Anadolujet ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarına uçmak mümkündür. Pegasus ve Corendon Airlines firmaları ise sezonluk charter uçuşları yapmaktadır. Çok yoğun bir trafiğin bulunmadığı Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine Havaş servisleri her 25 dakikada bir hareket ederek yolcuları taşımaktadır. Şehir merkezine ulaşım için Havaş servislerinin yanı sıra havaalanında bulunan rent a car ofislerinden, ticari taksiler ve toplu taşıma araçlarından istifade edilebilir.

Karasal iklime sahip olan Konya’ya ziyarete ve gezmeye gitmek isteyen misafirlere tavsiye edilen aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Tarihinde çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış olan kentte çeşitli tarihi ve kültürel eserleri görmek mümkündür. Aralık ayında gelen misafir yoğunluğu artmaktadır. Bunun sebebi ise şehirde yapılan Şeb-i Aruz programlarıdır. Hoşgörü ve barışın temsilcisi Mevlana’nın vefatının yıl dönümü olarak kutlanan Şeb-i Aruz sadece yerli değil yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Mevlana’nın dergahı olan Yeşil Kubbe, fıkraları ile herkese ibretlik dersler veren Nasreddin Hoca’nın heykelinin bulunduğu Akşehir, Saint Paul’un halka hitap ettiği Kilistra Antik Kenti, kutsal yapıya sahip bölgenin ilk yerleşim yeri olan Çatakhöyük, Meke Krater Gölü ve Beyşehir Gölü Milli Parkı muhakkak gezilmeli ve görülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.