Konya Havalimanı Yol Tarifi

Konya Havalimanı havacılık sektöründe oldukça önemli konumda yer almakta olup ulaşımın sağlanması noktasında ise birçok farklı alternatif ile yolcularına hizmet sunmaktadır. Vali Ahmet Kayhan Caddesi üzerinde yer alan, otobüs ve taksilerle de ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği havalimanı Konya şehir merkezine yalnızca 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havaalanına rahat ulaşım için yol tarifi de son derece merak edilen konular arasında yer almaktadır. Havalimanına yapılacak olan yolculuklar şehir merkezinden hususi bir araçla ortalama 15 dakika sürmektedir. Konya’nın birçok farklı bölgesinden havaalanına ulaşmak isteyen kişiler için toplu taşıma araçları ile nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Bosna Hersek konumu üzerinden gitmek isteyen kişiler Selçuklu noktasına varabilmek için otobüsle 58-B ya da 44-J numaralarını tercih ederek ortalama 108 dakika sonra ulaşım sağlayabilmektedir.

Alaaddin Tepesi’nden Selçuklu konumunu takip ederek Konya Havalimanı konumuna toplu taşıma aracı olan otobüs ile gidebilmek için 44-B numaralı seçimi yaparak ortalama 67 dakika sonra havaalanında olunması mümkündür. Konya otogar konumundan Selçuklu konumunu takip ederek havaalanına 102-A, 44-I numaralı otobüsler ile gitmek ortalama 58 dakika sürmektedir. Zafer Selçuklu’dan hareket eden 10-A ve 44 E ile ulaşımı otobüsler aracılığı ile gerçekleştirmek toplamda 66 dakika sürmektedir. Mevlana Müzesi istikametini takip ederek Konya Havalimanı’na ulaşmak 44-E numaralı otobüs ile ortalama 62 dakika sürmektedir. Bosna Hersek Selçuklu konumundan 96-A, 64-A, 43-A otobüslerini kullanarak havaalanına ulaşmak ortalama 128 dakika sürmektedir.
Zafer, Selçuklu istikametini takip ederek Konya Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak istendiğinde 39-A, 44-B ile 72 dakikada ulaşımın sağlanması mümkün olmaktadır. Genel olarak bakıldığında Konya Havalimanı yakınından geçen otobüsler; 43-A, 44-B, 44-E, 44-I, 44-J şeklinde belirtilebilir. Havaalanına ulaşımı farklı şekillerde de sağlamak mümkündür. Uçak firmasına ait olan özel servislerden faydalanılması da mümkündür. Servisler belirledikleri güzergahlar üzerinden yolcuların alınmalarını sağlamaktadır. Süreleri mesafelerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanında isteyen yolcular taksiler aracılığı ile ulaşımlarını sağlayabilmektedir. Ancak ulaşımı sağlamadan önce şoför ile tarife ve açılış ücretleri ile ilgili olarak görüşmenin gerçekleşmesi son derece önemlidir. Farklı bir seçim yaparak araç kiralama seçeneği ile de havaalanına ulaşımın sağlanması mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.