Koltuk tercihlerinde Pegasus seçimi

Uçuş planınızı Pegasus Havayollarını tercih ederek yapanlardansanız firmanın koltuk tercihi konusunda müşterilerine ücretsiz ve ücretli olarak çeşitli seçenekler sunduğunu biliyorsunuz demektir. Gerek firmanın daimi müşterileri gerekse uçuş için ilk defa deneyim yaşayacak olanlar için Pegasus’da koltuk seçimi ile ilgili vereceğimiz bilgiler müşterilerin bu konuda yaşamış olduğu tereddüdü giderme adına yaralı olacaktır. Pegasus’dan biletiniz ile ilgili check in işlemini yaparken sistem ücretsiz ve otomatik olarak koltuk ataması yapar. İstediği koltukta yolculuk yapmak isteyenler yolcular için firma bilet satın alma işlemi esnasında ücretli koltuk seçme imkanı sunmaktadır. Herhangi bir tercihte bulunulmazsa check in işlemi sırasında sistem tarafından koltuk ücretsiz olarak atanacaktır.

Koltuk satın almak istemeyen yolcular ücretsiz olarak otomatik ataması yapılan koltukta yolculuk yapmak için check in işlemini tamamlayabilirler. İstediği koltukta seyahat etmek isteyen yolcular ister bilet satın alma esnasında isterse de bilet satın aldıktan sonra firmanın internet adresi olan flypgs.com’a girmek sureti ile koltuk seçimi yapabilirler. Sitenin ana sayfasında yer alan ‘Seyahat hizmetleri => uçuş ile ilgili hizmetler => koltuk seçimi’ adınlarını takip ederek ulaşılan sayfaya PNR (rezervasyon) no ile yolcu soyadını girerek koltuk satın alıp dilediği koltukta yolculuk yapmanın keyfini yaşayabilirler. Yalnız satın alınan koltuğu yolcuların iade etme imkanı bulunmadığından tercih aşamasında doğru karar vermek çok önemlidir.

Pegasus’un koltuğunu seç sloganı ile hazırlamış olduğu sayfada yolcularına koltuk tercihi yapma imkanı sunuyor. Bahsedilen sayfada bulunan “ekstra diz mesafesi” seçeneği ile diz mesafesi diğer koltuklardan nispeten uzun olan en öndeki altı koltuk ile orta bölümdeki kanat üstüne gelen on iki koltuk arasında tercih yapmak mümkündür. “Ön koltuklar” seçeneği ile en ön koltuklardan sonraki yaklaşık 33 koltuk arasında tercih söz konusudur. “Pencere kenarı” seçeneğinde ise ilk iki seçenekte yer alan koltuk sıraları dışında kalan sıralardaki koltuklardan pencere kenarında olanların satın alınmasına imkan verilmektedir. “Koridor kenarı” seçeneğinde “pencere kenarı” ile aynı hizadaki koridor koltukları seçilebilir. Bunların dışında kalanlar ise diğer koltuklar adı altında tercihe sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.