Kayseri Havalimanında 2018 Başında 500 Bin Yolcu

Havacılık sektöründe önemli bir yeri olan havalimanlarının bir yıl içerisinde iç ve dış hatlardan kaç yolcu taşıdıklarının istatistikleri incelendiğinde kullanılma oranları da ortaya çıkmaktadır. Kayseri Havalimanında 2018 yılı Mart ayı başında yapılan inceleme sonuçları önceki yıla nazaran 500 bin yolcu artışının yaşandığını gösterdi. Genele vurulduğunda yüzde 13 artışın meydana geldiği belirtildi. Kayseri Havalimanında iç hat yolcu trafiğinin yüzde 12 artış göstererek 158 bin 66 kişiye, dış hat yolcu sayısının ise %30 artış göstererek 14 bin 457’ye ulaştığı ilgili kaynaklar tarafından bildirildi. Geçen yıl Mart ayına kıyasla 2018 Mart ayında toplamda 172 bin 523 kişinin Kayseri Havalimanını tercih ettiği anlaşıldı.

Uçak iniş kalkışları ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise; Mart ayı itibari ile iç hatlar yolcularını taşıyan uçakların önceki yıla kıyasla bin 26 oranında arttığı, dış hatlar trafiğinde ise 145 sayısına ulaştığı açıklandı. Genel trafiğe bakıldığında ise bin 171 sayısına ulaşıldığı bildirildi. Diğer bilgilere bakıldığında havalimanından kalkan yük trafiğinin ise önceki yılın Mart ayına oranla %25 arttığı görüldü. Totalde bin 504 ton yük taşımacılığının yapıldığı vurgulandı.Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; önceki yılın aynı dönemlerine nazaran %15 artış gösteren uçuşlar toplamda 500 bin 528 yolcuyu taşırken, hizmet veren uçak sayısındaki %3,2 artış oranı ile 3 bin 320’ye, taşınan yük trafiği ise %24 artış ile birlikte 4 bin 709 ton civarına ulaşmıştır.

2018 yılı Mart ayı istatistiklerine bakıldığında iç ve dış hat uçuş trafiğinde ciddi bir yükselişe geçen Kayseri Havalimanı’nda kargo, posta ve bagaj hizmetlerinde de toplamda yüzde 25 artış yaşandığı bildirildi. 2010 Ağustos ayında faaliyete geçmiş olan Kayseri Havalimanı İç Hatlar Terminali yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak tüm alt yapı ve donanıma sahiptir. 2005 yılının Aralık ayında aktif olarak kullanılan Dış Hatlar Terminali ise birçok alana sahiptir ve yolcularına hizmet verir. Her geçen gün kendini revize eden Kayseri Havalimanı’nın bir sonraki yılda daha fazla yolcu transfer edebileceği de yetkililer tarafından kayda geçen bilgiler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.