Kayseri Erkilet Havalimanı Tarihi

Geçmişten günümüze kadar gelen süreçte çeşitli uygarlıkların hakimiyet sürdüğü Kayseri kentinde zengin bir kültürel miras bulunmakta olup bölgede hizmet veren Erkilet Havalimanı da 1998 yılından bu yana çeşitli seferlere ev sahipliği yapmasıyla havacılık alanında köklü bir tarihi yakalamayı başarmıştır. İl Özel İdaresi tarafından yapımı sağlanan alan 2007 yılı içerisinde iç ve dış hat seferlerini yapabilecek hale getirilmiştir. 2009 yılında Erkilet Havalimanı İç Hatlar Terminali civarında yapılan yenileme çalışmaları sonrasında terminal seferlere elverişli hale getirilmiştir. Erciyes Dağına yakın bir noktada yer alan Kayseri kentinde yaklaşık olarak 1 milyon 400 bin kişi yaşam sürmekte olup şehrin komşuları arasında Sivas, Niğde ve Nevşehir bulunmaktadır. Bölgede bulunan turistik rotalar arasında Roma İmparatorluğu döneminde imar edilen ve şehrin farklı yerlerinden görülebilen Kayseri Kalesi, Selçuklu sultanlarından Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılan Döner Kümbet yer almaktadır.

Doğal güzellikleri ile de dikkat çeken yörede Yay Gölü ve Sarıgöl ile Kovalı ve Akköy gibi baraj gölleri de yer almaktadır. Karasal iklim koşullarının hakim olduğu Kayseri kentinde kış ayları oldukça sert geçmesine rağmen bölgede bulunan Erciyes Kayak Merkezi sayesinde yörede kış sezonu da hareketli geçmektedir. Kayseri iline hava ve karayolu ulaşımı haricinde Doğu Ekspresi seferleri sayesinde tren yolculuğu ile Ankara’dan kısa sürede varış yapabilme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca Kayseri ve Adana kentleri arasında sefer düzenleyen Erciyes Ekspres trenleri de mevcuttur. İş ve tatil amacıyla bölgeye gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyacını giderebilmek için şehrin farklı noktalarında hizmet sunan tesisler de mevcuttur.

Butik otel, pansiyon ve 3 yıldızlı otel seçeneklerinin yer aldığı bölgede uygun bedeller ile kalabilmek mümkün olup popüler tesisler arasında Kadıoğlu Hotel, Radisson Blu Hotel ve Korkmaz Rezidans yer almaktadır. Zengin bir yemek kültürü bulunan Kayseri mutfağından öne çıkan yiyecek mantı olup birbirinden farklı şekilde hazırlanan türler mevcuttur. Yörede tadılmaya değer diğer yiyecekler arasında pastırma, örgülü pilav ve yoğurt tatlısı bulunmaktadır. Eğlence sektörünün günden güne gelişim gösterdiği bölgede özellikle Talas ilçesi civarlarında yer alan mekanlarda gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde keyifli vakit geçirebilmek mümkün hale gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.