İstanbul havalimanları Avrupa ve Anadolu yakası

İstanbul ilinde iki adet havalimanı bulunmakta ve bunlar gerek yurt içi gerekse de yurt dışına gidecek çok sayıda insana hizmet vermekte olduğundan adresleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İstanbul’un en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı yıl içinde on milyonlarca insana hizmet vermektedir. Yolcuların bir kısmı yurt içi yolculuğu yaparken bir kısmı ise yurt dışı yolculuğu yapmaktadır. Atatürk Havalimanı Yeşilköy’de bulunmakta ve çok kolay ulaşılmaktadır. Havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için farklı yollar bulunmaktadır. İsteyen yolcular toplu taşıma araçları ile buralara ulaşabileceği gibi özel araçları ya da araçları ile de buraya ulaşabilmektedir. Havalimanının yoğun kullanımından dolayı havalimanına giden yollar da oldukça fazladır.

İstanbul’da bulunan bir başka havalimanı ise Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı olup burası da çok sayıda yolcuya hizmet vermektedir. Yıllık 30 milyon yolcu barajını geçen havalimanı Pendik’te bulunmaktadır. Havalimanı yetkililerinin yaptıkları açıklamaya göre kısa sürede hizmet veren pist sayısı artacak be bu da hizmet verilen yolcu sayısının çok daha fazla olmasını sağlayacaktır. Yeni açılacak olan pistten sonra hizmet verilecek olan yolcu sayısının 41 milyon olması beklenmektedir. Kurtköy ile Pendik bağlantı yolu kullanılarak havalimanına ulaşılabileceği gibi Ankara Caddesi kullanılarak da buraya ulaşılabilmektedir. Bunun dışında gerek toplu taşıma araçları gerekse de özel araçlarla İstanbul ve çevre illerin hemen hepsinden rahatlıkla buraya ulaşılabilmektedir.

İstanbul dünya hava yolu merkezi olma noktasında hızla ilerlerken kentin içerisinde bulunan havalimanlarının konumu çok daha fazla önem kazanmaktadır. Özellikle Atatürk Havalimanının yıllık hizmet verdiği yolcu sayısı ve buradan kalkan aylık ortalama 20.000 uçak düşünüldüğünde bu önem daha net anlaşılmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinden buraya ulaşılabileceği gibi farklı yollardan da ulaşabilmek mümkündür. Kısa süre sonra buranın taşınacak olması bile buranın öneminin azalmasına neden olmamış aksine her geçen gün hizmet verdiği yolcu sayısının artmasından dolayı önemi de artmıştır. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları İstanbul’un iki farklı yakasında yer almakta ve hem şehrin hem de ülkenin önemli bir yükü olan hava yolu trafiğinin büyük bölümünü taşımaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.