İstanbul en rahat havalimanı hangisi

İstanbul’da iki ayrı yakada iki ayrı havalimanı bulunmaktadır ve her ikisi de yolcularına seyahatlerinin başından sonuna kadar her anlamda rehberlik etmektedir. İstanbul’un en rahat havalimanı aslına bakılırsa yolcuların bulundukları bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Anadolu Yakası’nda yaşayan bir kişinin uçakla seyahat etmesi durumunda en mantıklı tercihi Sabiha Gökçen Havalimanı olacakken, Avrupa Yakası’nda yaşayan ve yolculuk yapacak olan diğer kişinin tercihinin de İstanbul Atatürk Havalimanı olması son derece doğaldır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik İlçesi ve Kurtköy Semti’nde bulunur. İçerisinde barındırdığı kaliteli havayolu firmaları, geniş yolcu kapasitesi ve seyahat severler için düşünülmüş olan tüm imkanları ile 2009 yılından beri hizmet vermektedir. Ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği birçok alternatif ile Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakası’nda yaşayan kişiler için mükemmel bir seçim olacaktır. Çok köklü bir geçmişe sahip olan havalimanı, 21. Yüzyıla uyarlanan yapısı ve inovatif anlayışı ile yolculukların başından sonuna kadar her anlamda yolcularının rahat olmasını hedeflemektedir. Bilet işlemlerinden, Lounge hizmetlerine kadar profesyonel bir yaklaşım izlemektedir. Teknolojik donanımları son derece gelişmiş olan yerde seçkin markaların mağazalarına rastlayarak alışveriş yapmakta mümkün olmaktadır. Duty-free merkezleri, konferans salonu, dört katlı otoparkı, posta ofisi, check-in kioksları ve bankoları ile yolcuların her hizmetten faydalanması hedeflenmektedir.Ayrıca iç ve dış hatlarda artan trafiğin azalmasına imkan tanıyarak köprüyü geçmeden ulaşım imkanı sağlaması açısından son derece önemli, rahat ve tercih edilebilir bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

İstanbul’un diğer havalimanı Atatürk Havalimanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla yolcu sayısı olduğundan büyüme hızı son derece fazladır. Avrupa yakasında bulunan bu havalimanında belli saatlerde trafiğin arttığı bir gerçektir. Trafik sıkışıklığının yaşanabilmesi Sabiha Gökçen’in tercih edilmesine neden olmaktadır. Ancak bunun dışında her türlü imkana sahip havalimanı, doğu ve batıyı birbirine bağlayan eşsiz konumuyla milyonlarca transit yolcuyu ağırlamaktadır. Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı yolcu sayısının fazla olması nedeni ile yolcularını yeni bir terminal ve otopark sahibi olan Sabiha Gökçen’e kaydırmaya hazırlanıyor. Şimdilik Sabiha Gökçen Havalimanı biraz daha sakin ve rahat görünse de tercihler değişebilir, kim bilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.