Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

1997 senesinde hizmetlerine başlayan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı kurulduğu yer Burdur, Isparta il merkezlerinin Keçiborlu, Dinar ilçeleri ile birleştiği nokta olup iç ve dış hatlar olarak kullanılmakta ve yolcu kapasitesi bölgeye gelen turist ve çok sayıda yerli için ulaşımı mümkün kılan şekilde 1.500000 kapasiteye sahip bir terminal alanı ile hizmet verir. Sivil havaalanı statüsüne sahip olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nın toplam terminal büyüklüğü ise 6700 m2’dir.

Isparta şehrinde karasal iklimin etkisi görülmekte olup coğrafi konumu itibariyle geçiş bölgesinde yer alması sebebiyle Akdeniz ikliminin etkilerine de rastlanır. Kışların serin ve yazların sıcak ve kurak geçtiği ilde nem seviyesi düşüktür. İldeki görülen sıcaklık değişimleri üzerinde ise denize olan yükseklik ve uzaklığından kaynaklanır. Gelendost, Atabey, Yalvaç, Gönen, Uluborlu, Keçiborlu, Merkez, Yenişarbademli, Eğirdir, Aksu, Senirkent, Şarkikaraağaç, Sütçüler Isparta ilçeleridir. Şehre ulaşım demiryolu, karayolu ve havayolu aracılığıyla gerçekleşir. Şehir merkezine 20 dakika mesafede bulunan havalimanına ulaşım için ücretsiz servisler kullanılabileceği gibi taksi ve tur şirketleri aracılığıyla da sağlanabiliyor.

Şehrin tarihi yapılar ve doğal güzellikleri arasında Ertokuş Medresesi, Kızıldağ, Pisidia Antiokheia Şarkikaraağaç Kızıldağ Milli Parkı, Atabey Erkotuş Medresesi, Gelendost Ertokuş Kervansarayı, Sütçüler Yazılı Kanyon, Eğirdir Kovada Gölü Milli Parkı, Davraz Kayak Merkezi, Yalvaç Antiokheia Antik Kenti, Eğirdir Hızırbey Camii, Eğirdir Kalesi, Aksu Zindan Mağarası, Yalvaç Müzesi, Eğirdir Gölü, Atabey Demokrasi Müzesi, Yalvaç Su Kemerleri, Uluborlu Müzesi, Adada Antik Kenti, İnönü Mağarası, İnsuyu Mağarası, Arkeoloji Müzesi, Akpınar Köyü Seyir Terası, Kuyucak Köyü görülmesi gereken yerlerdendir.

Tatil için Isparta şehrinin tercih edenler ise Taşevi Halk Plajı, Ayazmana Mesireliği, Gökçay Mesireliği, Taşpınar Tabiat Parkı, Men Tapınağı, Tarihi Çınar Ağacı, Gölcük Tabiat Parkı, İyaş Park Alışveriş Merkezi, Isparta Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Dündarbey Medresesi, Lavanta Bahçeleri, Ayastefanos Kilisesi, Başpınar Tabiat Parkı, Kovada Gölü, Aya Payana Kilisesi tatilcilerin uğrak noktaları olmaktadır.Seyir yerleri ve mesire alanlarıyla hem muhteşem manzara sunabiliyor hem de dinlenmenize olanak sağlayabiliyor böyle mekanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.