Iğdır THY Ucuz Uçak Bileti Bul

THY tarafından düzenlenen seferler ile Iğdır yöresine gitmek isteyen misafirler için uçak bileti ile ilgili ucuz fiyat seçenekleri bul noktasında erken rezervasyon kampanyalarını ve indirimleri takip etmenin yararı vardır. İstanbul noktasından kente gerçekleştirilen Türk Havayolları şirketi seferleri 2 saat civarında tamamlanmakta ve biletler için 220 lira ücret talep edilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı olarak gerçekleştirilen Iğdır seferlerinde ise İstanbul kentinde yer alan havalimanları aktarma merkezi olarak kullanılmakta ve buna bağlı olarak yolculuk süreleri 8 saat ile 10 saat arasında farklılık göstermektedir. Ankara Iğdır destinasyonunda biletler için müşterilerden yaklaşık olarak 350 lira ücret istenmektedir. Ülkenin doğu kısmında yer alan ve yüksek platolar ile birlikte Ağrı Dağına yakın bir noktada yer alması ile dikkat çeken Iğdır şehrinde Urartu, Asur ve İskit gibi topluluklardan izler görebilmek mümkündür.

Doğu Anadolu bölgesinin iklimine benzer şekilde sert ve kurak bir yapısı bulunan yöreyi görmek ve kültür hakkında bilgi edinmek için en uygun dönemler bahar ve yaz aylarıdır. Iğdır şehrinde hizmet veren popüler konaklama tesisleri arasında Imparator Hotel ve Hotel Star Royal yer almaktadır. Yöreye özgü olarak yapılan yiyecek çeşitleri mevcut olup tadına varılması gereken başlıca lezzetler içerisinde Ayran Aşı, Perzana, Tandır Şiş ve İşkembe Kavurma bulunmaktadır. Iğdır civarında görülebilecek turistik noktalar arasında ise Iğdır Kalesi, Asma Köyü Cami, Soykırım Anıtı ve Aliköçek Çayı Köprüsü bulunmaktadır. Oldukça sınırlı bir gece hayatı bulunan yörede çeşitli eğlence aktiviteleri gerçekleştiren birkaç mekan hizmet vermektedir.

Iğdır yöresinde yılın belli dönemlerinde çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilmekte olup bunlar arasında en popüler olanları ise mart ayındaki Nevruz Bayramı, mayıs ayı içerisinde yapılan Ağrı Dağı Korhan Yaylası Şenlikleri ve Temmuz ayında düzenlenen Kayısı Festivalidir. Ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa dayanan bölgede sanayi ve turizm gibi alanlardan elde edilen gelirler oldukça düşük seviyededir. Tarım alanında üretilen yiyeceklerin başında pamuk, buğday ve patates gelmektedir. Hayvancılık sektöründe ise koyun yetiştiriciliği ve tereyağ üretimi gerçekleştirilmektedir. Sanayi alında ise pamuklu dokuma fabrikası yöre halkı için istihdam fırsatı oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.