Hakkari THY Uçak Bilet Fiyatları

THY seferleri arasında yer alan Hakkari Yüksekova Havalimanı noktasına İstanbul ve Ankara kalkışlı olarak düzenlenen seferlerde uçak bileti fiyatları seferin gerçekleşeceği zaman dilimi ile direk veya aktarmalı uçuş olmasına bağlı olarak değişim göstermektedir. İstanbul kalkışlı seferlerde direk uçuşlar ile 2.5 saat gibi bir sürede Hakkari noktasına varabilmek mümkün iken biletler için yolculardan 270 lira ücret talep edilmektedir. Bahsedilen hat üzerinde THY şirketi Anadolu Jet ortaklığıyla da uçuşlar düzenlemektedir. Ankara Esenboğa çıkışlı THY uçakları ise İstanbul kentini aktarma merkezi olarak kullanmakta ve sefer süreleri bu noktada yapılacak bekleme sürelerine bağlı olarak 7 saat ile 14 saat arasında değişim göstermektedir. Ankara Hakkari uçuşlarında uçak biletleri 350 lira seviyesinden satışa sunulmaktadır.

Güneydoğu bölgesinde yer alan ve Zap Vadisi civarında kurulmuş bir kent olan Hakkari eski dönemlerden beri Urartu, Asur ve Pers gibi topluluklara ev sahipliği yapmıştır. Karasal iklim şartlarının hakim olduğu yörede oldukça sert soğuklar yaşanmaktadır. Bölge tarımında tahıl ve meyve yetiştiriciliği ön planda yer almakta olup nohut, patates ve tütün gibi çeşitler üretilmektedir. Hakkari hayvancılığında koyun ve sığır gibi canlıların yanı sıra arıcılık gelişmiştir. Bölge madenciliğinde kömür çıkarımı gerçekleştirilmektedir. Sanayi sektörü gelişmemiş olan şehirde süt fabrikası ve dokuma atölyeleri gibi alanlar yöre halkı için istihdam kaynağı olmaktadır. Bölge arazisinin ve konumunun getirdiği dezavantaj nedeniyle ticaret sektörü sınırlı bir yapıya sahiptir.

Hakkari yemek kültüründe tadılmaya değer yiyecekler içerisinde Gulul Çorbası ve Kepaye yemeği bulunmaktadır. Bölgede yer alan turistik rotalar arasında Kayme Sarayı, Meydan Medresesi, Urartu Mezarlığı ve Koç Heykeli bulunmaktadır. Yörede Şehitleri Ziyaret Günü ve Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü gibi özel dönemler de kutlanmaktadır. Alışveriş yapmak isteyen konuklar için kentin farklı noktalarında hizmet veren dükkanlar bulunmakta olup kilim ve çorap gibi tekstil ürünlerinden satın alabilmek mümkündür. Yörede hizmet veren konaklama tesisi seçenekleri yer almakta olup uygun bedeller ödeyerek kalabilme imkanı mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.