Gazilere bilet kampanyası olan en iyi firma hangisi

Ülke savunması sırasında yaralanarak gazi olan vatandaşlar için farklı hava yolu şirketleri kampanyalar düzenlemek suretiyle uçak biletlerini çok daha uygun fiyata almalarını sağlamaktadır. Gazilere birçok alanda olduğu gibi hava yolu yolculuklarında da ayrıcalıklar sunulmakta olup bunlar farklı firmalar tarafından sağlanabilmektedir. Gaziler için indirimli biletleri Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Borajet gibi firmalar yapmaktadır. Bunların dışında dönemsel olarak indirim uygulayan farklı firmalarda olabilmektedir. Söz konusu fırsatlar kendi arasında farklılık göstermektedir. Firmalar tarafından yapılan indirimlere ait bazı şartlar bulunmakta ve bu şartlar yapılan indirim miktarını bazen olumsuz olarak etkilemektedir. Bundan dolayı gaziler için kampanyaların karşılaştırılması yapılırken söz konusu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gaziler için sunulan fırsatlar arasında ilk dikkat çeken firma Borajet’tir. Borajet tarafından gazilere bilet alımlarında %50 indirim yapılmaktadır ki bu oldukça yüksek bir rakamdır. Borajet tarafından sağlanan fırsattan yararlanmak için bazı şartlar bulunmakta olup bunların başında gazilik belgesi gelmektedir. Söz konusu indirimden yararlanmak isteyen kişilerin gazi olduklarını resmi bir belge ya da kartla ispatlamaları gerekmektedir. Bunun hem bilet alımında hem de check in işlemleri sırasında yapılması firma tarafından özellikle istenmektedir. Aksi halde indirim iptal edilmekte ve uçağa binememe olasılığı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bunun dışında söz konusu indirim sadece normal biletler için geçerli olup promosyon biletler için uygulanmamaktadır.

Gaziler için indirim imkanı sağlayan bir başka şirket ise dünyanın da en büyükleri arasında bulunan Türk Hava Yollarıdır. Türk Hava Yolları gazilere yurt içi seferlerde %20 daha ucuza uçma fırsatı sağlamaktadır. Söz konusu durumdan yararlanmak isteyen yolcuların mutlaka gazilik kartlarını ya da gazi olduklarını gösteren resmi bir belgeyi uçağa binerken yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Aksi halde burada sorun çıkabilmekte ve bu da gazileri sıkıntıya sokabilmektedir. Bunların dışında Anadolujet firması da gazilere ucuz fiyat imkanı sağlamaktadır. Türk Hava Yollarında olduğu gibi burada da gaziler biletlerini %20 daha uyguna alma fırsatı yakalamaktadır. Yukarıda belirtilen şartlar burada da geçerli olup dönemsel olarak kampanyalar bitebilmektedir.

3 comments for “Gazilere bilet kampanyası olan en iyi firma hangisi

 1. Hüsne koçak
  29 Haziran 2018 at 15:30

  Merhaba ben hüsne koçak kıbrıs gazi eşiyim bundan dolayı yaralanmak istiyorum yurt dışı uçak bileti

 2. ankara
  17 Aralık 2018 at 00:48

  Türk Hava Yolları gazilere yurt içi seferlerde %20 indiriminden nasıl faydalanıyoruz, internette alımda seçeneklerde gazi çıkmıyor. Öğretmeen bile var gazi yok !

 3. Metin KORKMAZ Ogluyum
  26 Nisan 2019 at 10:36

  Mübarek Şanlı Vatanımız için çarpışarak rahmetli olan GAZİ ve ŞEHİT ile Yakınlarına hertürlü destek yapanlara çalışanlara minnettarız.İnşallah Uçak indirimi en uygunu yapılacağına inanarak saygılarımı sevgilerimi sunar,sağlık ve esenlikler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.