Filo sayısıyla Atlasglobal kalitesi

Türkiye’nin en güvenli havayollarından biri olan AtlasGlobal 2000’li yılların başında AtlasJet adıyla hizmetlerine başlamış, zamanla gelişen firmanın filo durumu ne durumda diye araştıranlar zengin bir filoyla karşılaşmaktadır. AtlasGlobal firması, kalitesi ve yolcularına verdiği başarılı hizmetlerle diğer firmalardan ayrılmaktadır. 2001 yılında Öger Holding ruhsatlandırılmasıyla AtlasJet ismiyle hizmete başlayarak uçuşlarını yapmıştır. 2000’li yılların AtlasJet havayolu firması zamanla hizmetlerinin ve filosunun genişlemesi, rotalarının fazlalaşmasının ardından sonraki yıllarda adını AtlasGlobal olarak değiştirmiştir. İlk yıllarda Boeing B-757-200 tipi iki adet uçakla uçmaya başlayan firma zamanla sermayesini artırmıştır. Hizmete başladığı zamanlarda aldığı ruhsat İç ve Dış hatlarda tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı üzerine olmuştur.

Mart ayında ruhsatını alan firma hızlı adımlarla Haziran aylarında uçuşlarına başlayarak Türk Havayolları arasındaki yerini almıştır. Çok sistemli çalışan hava yolu şirketi kısa sürede bu düzenli çalışmasının ürünlerini almaya başlamıştır. Filolarını artırarak Türk Havayollarındaki adını büyütmeye devam etmiştir. Kurulduğu ilk yılın Eylül ayında 3. Uçaklarını alan firma, 2003 yılının Temmuz ayında da dörde çıkarmış aldığı ruhsatlarla başarılı faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. AtlasGlobal havayolu firması 2001-2003 yıllarında işlerini belli bir düzende ilerletmiştir. Mal varlığını yeterinde artıran firma 2004 yılı Nisan aylarında farklı ulaşım alanına yönelmiştir. Bu dönemde şirketin %50’sini bir turizm şirketine satmıştır. AtlasJet yeni alanlarda hizmet vermesiyle birlikte kalitesini daha da artırmıştır.

Turizm şirketi ortaklığıyla birlikte dünyanın en iyi havayolu şirketleri örnek alınarak kadrosunda değişiklikler yapmıştır. İlk hizmete başladığında İç ve Dış Hatlarda tarifesiz yolcu ve yük taşımacılığı için alınan şirketin ruhsatına tarifeli uçuşlar da eklenerek İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz yolcu ve yük taşımacılığı olarak genişletilmiş ve iç hatlarda da uçak seferlerine başlanmıştır. Ortaklık, iç hatlarındaki uçuşlara tarifeli uçuşların da eklenmesi ve AtlasJet’e her geçen yıl yeni rotaların eklenmesi filonun yetersiz kalmasına sebep olmuştur. Böylece hava yolu firması bünyesine yeni yolcu uçaklarını da eklemiştir. 2 uçakla başlayan AtlasGlobal filosu günümüzde 1 adet A319, 8 adet A320, 16 adet A321 yolcu uçaklarıyla 25’e yükselmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.