Evcil hayvanlarınız için Onur Air koşulları

Onur Air Havayolları evcil hayvan taşımacılığını yolcunun çağrı merkezi, acente veya ofislerden bilet alırken evcil hayvan taşıma rezervasyonunu yaptırması durumunda gerçekleştirmektedir. Her hava yolu firması evcil hayvan taşımamaktadır. Onur Air evcil hayvan taşımasını bazı şartlara bağlamıştır. Bu şartların başında bilet alınırken evcil hayvan için de rezervasyon yapılmasıdır. Acente, ofis veya çağrı merkezinden rezervasyon yaptırılırken bazı bilgi ve belgeler istenecektir. İstenen bilgi ve belgeler evcil hayvana ait doğum tarihi, aşı kartı, kilo ve kafes bilgileridir. Bilet alırken muhakkak bu bilgileri içeren belgelerin yanınızda olması gerekmektedir. Onur Air Havayollarında evcil hayvan rezervasyonu ücrete tabidir ve bu ücret hayvanın kilosuna göre de değişmektedir.

Onur Air firmasında kafesi veya taşıma çantasıyla birlikte kilosu 8 kiloyu aşmayan kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar kabin içerisinde yolcu ile birlikte taşınabilmektedir. Belirlenen evcil hayvanların dışındaki dövüş köpekleri veya onun kırması olan diğer cinsleri taşınmamaktadır. Taşıma çantasının ölçülerinin 45*35*20 santimetreden daha büyük olmaması gerekmektedir. Aynı kafes içerisinde birden fazla hayvanın uçuşa kabul edilebilmesi için her ikisi ve kafesinin ağırlığının 8 kiloyu geçmemesi gerekir. Evcil hayvanlar ancak havalandırma ve ısıtma sistemli kargo kompartmanı bulunan uçaklarda taşıp her uçakta bu sistem olmadığından sadece bulunan uçaklarda evcil hayvan taşıma gerçekleştirilir. Kafesi ile birlikte 8 kiloyu geçen hayvanların ön rezervasyonu kabul edilmemektedir.

Görme veya duyma problemi olup hareket kabiliyeti sınırlı yolculara refakat eden rehber köpekler ücretsiz taşınmaktadır. Rehber köpeklerin taşınabilmesi için temiz, ağzı bağlı ve sahibinin ayaklarının dibinde olması şartları vardır. Rehber köpeklerin geçerli sağlık ve kimlik belgesinin, eğitim sertifikasının, aşı kâğıdı ve gideceği ülkenin kurallarınca belirlenen evraklarının tam ve eksiksiz olması gerekir. Hayvanların kabulünde Türkiye, Avrupa ve KKTC’ye farklı standartları vardır. Türkiye’ye girecek olan hayvanın yolcuyla beraber kayıtlı olması, 2 adet veteriner sağlık raporu, aşı belgesi, kimlik ve eşkâl belgelerinin olması gerekmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde; kuduz aşısının yapılmış olması, seyahatten en az 3 ay önce Kuduz Antikor Titrasyonu testinin yapılmış olması şarttır. Kıbrıs’ta ise ithal Ruhsatının olması şartları aranmaktadır.

2 comments for “Evcil hayvanlarınız için Onur Air koşulları

 1. Hatice sütlü
  17 Temmuz 2018 at 22:31

  Merhabalar
  İstanbul trabzon arası seyahat etmem gerekiyor ve Evcil bir kedim var, özel durum sebebiyle onunla yolculuk yapmam gerekiyor aşıları tam ve yanımda olduğu süre içerisinde benimle seyehat edebilir belgesi veteriner onayı mevcut. Lakin kedimin bir özel durumu var hamile bunun için koşullarınızda bir bilgiye ulaşmadım konu ile alakalı bana yardımcı olur musunuz? Kendisi sakin ve hamileliği problemsiz geçiren bir kedidirkonu ile alakalı umarım bana yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim.
  Kolay gelsin
  İyi çalışmalar

 2. 31 Ocak 2019 at 15:28

  ODESA- İSTANBUL 03,02,2019 UÇUŞUM VAR , EVCİL HAYVAN KEDİM VAR HER TÜRLÜ BELGESİ TAMAM SİZİN , ÜCRET NE KADAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.