Erzincan THY Uçak Biletleri Fiyatı

Erzincan rotasına THY tarafından seferlerde satışa sunulan uçak biletleri fiyatı kalkış yapılacak noktaya ve seferin direk veya aktarmalı olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ankara Esenboğa çıkışlı THY seferlerinde uçak biletleri 400 lira ile 450 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmakta iken yolculuk süresi ise 4 saatten 8 saate kadar çıkabilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından Elazığ noktasına düzenlenen THY uçuşlarında ise 2 saat gibi kısa bir sürede seyahat edebilmek mümkün iken uçak bileti için talep edilen tutar ise 220 liradır. Doğu Anadolu bölgesinin bir şehri olan ve yaklaşık 250 bin kişinin yaşadığı Erzincan’ın 9 farklı ilçesi bulunmakta olup bunlar arasında en gelişmiş olanları ise Refahiye, Otlukbeli ve Çayırlı yer almaktadır. Erzincan bölgesinde geçmişten günümüze Urartular, Persler ve Romalılar gibi uygarlıklar hakimiyet sürmüştür.

Erzincan rotasında görülebilecek yerler arasında Saltuklular döneminde inşa edilen Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı, Mengücekliler ve İlhanlılar döneminde aktif olarak kullanılan Erzincan Kalesi ile en eski Ermeni manastırlarından birisi olma özelliğine sahip Abrenk Kilisesi bulunmaktadır. Karasal iklim şartlarının hakim olduğu bölgede ılıman etkiler de hissedilse de yöreyi ziyaret etmek ve bölge kültürünü yakından tanımak için en uygun zaman dilimi yaz mevsimidir. Erzincan şehrine kara ve hava ulaşımı haricinde Ankara rotasından hareket eden Doğu Ekspresi seferleri sayesinde demiryolu ulaşımı ile de varabilme imkanı mevcuttur. Erzincan yöresinde farklı bütçelere uygun olacak şekilde hizmet veren konaklama merkezleri bulunmakta olup en popüler yerler arasında Kent Hotel, Hotel Karakaya ve Meva Hotel bulunmaktadır.

Zengin bir yemek kültürü bulunan Erzincan mutfağında buğday, tarhana ve bulgur gibi malzemeler yoğun olarak kullanılmaktadır. Bölgede tadılmaya değer yiyecekler arasında Erzincan Çorbası, Ekşili Köfte, Yaprak Döner ve Tatar Böreği bulunmaktadır. Erzincan çevresindeki popüler mekanlar arasında Şelale Aile Restoran, Cafe Telli ve Evin Döner yer almaktadır. Kentte her yıl belli dönemlerde çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilmekte olup bunlar arasında Refahiye Bal Festivali ve Kemaliye Kültür, Doğa Sporları Şenlikleri yoğun katılım içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bölgeden alınabilecek hediyelik eşyalar arasında Tava Leblebisi ve Tulum Peyniri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.