Ekipman taşıma ücretleri Pegasusda ne kadar

Pegasus yolcuların özel ekipmanlarını ücret karşılığında taşımaktadır, taşıma ücreti eşyaların türüne ve yapılacak olan yolculuğa bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yurt içi yolculuklarda taşınan eşyalar için istenen ödeme Türk lirası cinsinden olurken yurt dışı uçuşlarında istenen ödeme Amerikan doları cinsinden istenmektedir. Firma tarafından az da olsa bazı özel eşyaların taşınması için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Yolcular için bu hizmet son derece önemli olup söz konusu hizmet sayesinde özel eşyalarını istedikleri yerlere rahat ve güven içinde götürebilmektedirler.

Yurt içi fiyat listesi incelendiğinde farklı türdeki eşyalar için farklı fiyatların istendiği görülürken tekerlekli sandalye için herhangi bir ücret istenmemesi de dikkat çekmektedir. Tekerlekli sandalyenin merdivene ya da uçak kabinine kadar götürülmesi tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Bunun dışında dikkat çeken bir başka husus ise refakatçisiz çocukların yolculuğu ile ilgilidir. Firma bu tür yolcular için de hizmet sağlamakta olup bunun için sadece 40 lira talep etmektedir. Böylece çocuklar tek başına seyahat edebilmektedir. Bir başka dikkat çeken husus ise evcil hayvanların taşınmasıyla ilgilidir. Taşınan evcil hayvanın kilosu arttıkça istenen fiyat da artmaktadır. 8 kg kadar olan evcil hayvanlar için 60 lira istenirken 15 kg kadar olanlar için 120 lira, 15 kg ve üzerindeki hayvanlar için ise 180 lira istenmektedir.

Yurt içi uçuşlarda istenen fiyatlar genel olarak bu şekilde olup daha ayrıntılı bilgi firmanın sitesinde yer almaktadır. Yurt dışı yolculuklarında istenen ödemeler ise bunlara göre biraz daha fazla olup dolar olarak talep edilmektedir. Burada 8 kg kadar olan evcil hayvanlar için 45 dolar istenmektedir ki yurt içi yolculukta istenen fiyatın neredeyse üç katıdır. Yurt dışı yolculuklarda yolcuların özel eşyaları için genellikle 45 dolar istenmektedir. Refakatçisiz çocuk, sörf takımı, bisiklet gibi ürünler için 45 dolar talep edilmektedir. Burada da tekerlekli sandalye için ödeme talep edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.