Edirne THY Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

Trakya bölgesinin en büyük şehirlerden biri olan Edirneyi ziyaret etmek için THY havayolundan bilet almak isteyenler ucuz uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yaparak uygun biletler satın alabilmektedir. Mimar Sinan adında ünlü Selimiye Camisi ve Gala Gölü ve Ergene Köprüsünün gidince Edirne’yi mutlaka görüp gerekli yerlere gelebilirsiniz. Edirne şehrine ulaştığınız zaman ünlü Edirne tava ciğerinin de tatmadan dönmez. Edirne şehrine olan uçuşlar için ise Edirne ilinin sınırlarında havalimanı olmadığı için, Tekirdağ Çorlu Havalimanını kullanılıp. Çorlu ilçesinde merkeze 15 km mesafe kala Çorlu Havalimanından sadece Ankara-Çorlu uçuşları yapılıp ve Çorlu Havalimanına ilgili daha fazla detaylı bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Edirne’nin büyük miraslarından biri olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile her yıl temmuz ayında düzenlenen 650 yıllık geçmişe sahip olup güreşleri en çokta yabancı seyrederek ilgi göstermektedir. Yurtiçinde uçuşlar ile son yılda 21 gün kala fiyatların yükselmeye başlayıp ve daha son 15 gün kala iki katına en uygun fiyatlı uçak biletlerinin yapılan araştırmalara göre tam çıkartılmaktadır. Edirne’nin gidip görülmesi gereken yerlerinden birkaçı Meriç Köprüsü olup Edirne’nin en güzel yeri olan 200 metre uzunluğunda 12 kemerli taş köprüsü ve günbatımının sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en güzel izlendiği bir bölgesidir. Gala Gölü ise Tepeli pelikan, bayağı Aynak, küçük karabatak gibi tükenmekte olan azalmış kuş türlerini de barındırmakta olup Gala Gölü’nün manzarasını ve insanlarının huzura davet etmektedir. Mimar Sinan ‘ın 80 yaşında imza attığı ve ustalık eserinin Selimiye Camiisin den bu yana Sveti Konstantin-Elena Kilisesi, Sveti Georgia Bulgar Kilisesi ve Edirne’nin Büyük Sinagoglusu gezebilir. Edirne’nin yöresel lezzetleri ise Tava ciğeri ve trileçe olup yolunuzu Keşan’a ulaştığınız zaman Kavaklık Lokantasında satır et yemeklerini yiyip ayrıca da tavsiyede de bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.