Diyarbakır Havalimanı açık adresi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Diyarbakır’da bulunan havalimanı Bağlar ilçesinde bulunmakta olup tam olarak ise Ağaçgeçit Mahallesi, Kamışlı Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Diyarbakır için çok önemli bir konumda bulunan havalimanı şehrin içinde yer almaktadır. Bundan dolayı buraya ulaşması çok kolay olup hatta bazı insanlar evlerinden yürüyerek buraya gelmekte ve buradan da uçakla çok uzak mesafelere kısa sürelerde gidebilmektedir. Şehrin içerisinde bulunan bir havalimanın bu tür bir avantajı bulunsa da olumsuz yanlarından da söz edilmesi gerekmektedir. Havalimanının yakınında bulunan evlerde oturan insanlar yoğun sesten sürekli şikayet etmekte ve bazı durumlarda sesin çok daha dayanılmaz olduğunu belirtmektedirler.

Diyarbakır’da bulunan havalimanı kısa bir süre sonra yenilenmiş ve bundan dolayı da daha fazla insana hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanının konumu oldukça merkezi sayılabilecek bir nokta olup çok önemli noktalara sadece birkaç km uzaklıktadır. Örnek vermek gerekirse Diyarbakır’da bulunan stadyum ile havaalanının arası yaklaşık olarak sadece 3 km’dir. Bundan dolayı da insanların buraya ulaşmasının ne kadar kolay olduğu anlaşılmaktadır. Stadyumun dışında yine farklı bir çok önemli nokta genellikle 3 ile 5 km arası uzaklıkta bulunmaktadır. Havaalanına ulaşmak isteyen yolcular şehir içinden kalkan ve birçok noktadan geçen toplu taşıma araçlarını kullanarak ya da özel araçları ile buraya rahatlıklar ulaşabilmektedir.

Diyarbakır içerisinden havaalanına ulaşmak çok kısa sürmekte bu da yolcuların kısa sürede buraya ulaşması anlamına gelmektedir. Havalimanını kullanarak ülke içinde birçok noktaya kısa sürede gidilebilmekte olup bu da şehir için oldukça büyük bir avantajdır. Çünkü Diyarbakır ülkemizin güneydoğu kısmında yer almakta olup özellikle batıda bulunan birçok merkeze çok uzaktır. Ankara ve İstanbul gibi önemli kentlere otobüsle gitmek saatler sürerken uçak ile gitmek ise çok daha kısa sürmekte böylece yolcular kısa sürelerde istedikleri yerlere ulaşabilmektedir. Bu ve bunun gibi üstlendiği roller dikkate alındığında oldukça önemli bir yeri olan havaalanının kolay ulaşabilir bir adreste yer alması da çok önemlidir. Diğer şehirlerin çoğunda böyle bir kolaylık yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.