Çanakkale SunExpress Uçak Bileti

Marmara Bölgesi içerisinde yer alan Çanakkale ile farklı noktalar arasında seyahat etmek isteyen kişiler için SunExpress tarafından seferler düzenlenmekte ve insanlar uçak bileti almak suretiyle bu yolculukları gerçekleştirebilmektedir. Ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Çanakkale ile diğer kentler arasında çok sayıda uçak seferi yapılırken bunların bir kısmı SunExpress tarafından yapılmakta ve firma tarafından satışa sunulan uçak biletleri ile insanlar istedikleri noktalara gidebilmektedir. Firma tarafından dönemsel olarak kampanyalar yapılmakta ve bunlarda fiyatlar farklı oranlarda düşmektedir. Söz konusu durumu değerlendirmek isteyen kişiler uygun fiyatlı koltuklar tükenmeden almak için erken rezervasyon yaptırmakta ve böylece biletlere çok daha düşük ücretler ödemektedir.

Çanakkale bilindiği gibi Birinci Dünya Savaşındaki en önemli cephelerden bir tanesi olmuş ve buna bağlı olarak da kent içerisinde bu döneme ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Çanakkale Savaşları sırasında meydana gelen çarpışmalarda yüzbinlerce insan hayatını kaybetmiş ve bunlar anısına şehitlikler yapılmıştır. Çanakkale şehitliklerini yıl içinde gerek yurt içinde gerekse de yurt dışından çok sayıda insan tarafından ziyaret edilmektedir. Gelibolu Yarımadasında buna dair çok fazla yapı bulunmaktadır. 18 Mart günü burada anma etkinlikleri yapılmakta ve çok sayıda insan buraya gelmektedir. Kentte bunun dışında farklı tarihi yapılarda bulunmaktadır. Babakale de bunlar arasında yer almakta olup burası Asya kıtasının en batı noktası olarak bilinmektedir. 1725 yılında yapılan kalenin içerisinde ev ve cami bulunmaktadır. Zamanla bunların bir kısmı yıkılırken bir kısmı ise sağlam bir şekilde günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Çanakkale içerisinde yer alan bir başka önemli nokta ise Troya Antik Kentidir. Filmlere dahi konu olan bu antik kent 5 Haziran 1988 tarihinde Dünya Mirası Listesine alınmıştır. İlk olarak 1870 yılında amatör bir arkeolog tarafından tespit edilen kent bu tarihten sonra büyük ilgi görmeye başlamıştır. 3000 yıllık bir tarihin izlerin görüldüğü yapı 9 katmandan oluşmaktadır. Bunların dışında kent içerisinde doğal güzelliklerde bulunmakta olup bunların sayısı da bir hayli fazladır. Kente gelen turistler buraları da ziyaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.