Çanakkale Atlasglobal Uçak Bileti Fiyatı

Günümüz itibariyle Atlasglobal firmasından uçak bileti satın alarak seyahat etmek oldukça konforlu olduğu için ve uygun uçak bileti fiyatı ile Çanakkale şehrine seyahat etmek mümkün olduğu için pek çok insan havayolunu tercih etmektedir. Gelibolu ile Biga yarımadası üzerinde olan Çanakkale, kara yolu, deniz yolu ve hava yolunu tercih eden pek çok insan tarafından ziyaret edilmekte olupİstanbul ile Çanakkale arası olan uçuşlar aktarmalı olarak sürdürülmektedir. Uçak bileti fiyatları gidilen aya göre farklılık göstermektedir. Atlasglobal Havacılık’ın sunduğu uçak bileti fiyatı ortalamalarına bakarsak, 500 TL civarı olduğunu söyleyebiliriz.

Çanakkale uçak bileti fiyatlarının temmuz, ağustos ve eylül ayında diğer aylara nazaran daha ucuz olduğu denilebilir. Öte yandan Anadolu’nun kuzeybatısında bulunan bu ilimiz köklü tarihiyle oldukça önemlidir. Tarihe Çanakkale Savaşı olarak geçen o tarihi zafer de burada yaşanmıştır. Ayrıca muhteşem doğal özellikleri de seyahatler için tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biridir.

Çanakkale’de şehir içi ulaşımda minibüsle otobüsler bulunmakta olup ücretlendirme için kent kart adı verilen ulaşım kartları kullanılmaktadır. Şehrin hemen her yerinin bu ulaşım araçlarıyla gezilmesi mümkündür. Kent içinde ulaşımda ayrıca taksiler de önemli bir yer tutmaktadır.

Kenttin gerek doğal güzellikleri gerek tarihi yapısıyla gezilmeye değer birçok yeri vardır. Yüz ölçümü fazla olmayan şehrin gezilecek alanları birkaç günde görülebilir. Troya Antik Kenti, Kazdağları Milli Parkı, Babakale, Assos, Şehitlikler, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı gezilmesi gereken yerlerdendir.

Bu güzel şehrimizin mutfağına baktığımızda köklü bir geçmişe sahip olduğunu görmekteyiz. Yöreye özgü yemeklerden bazıları şunlardır: Ovmaç çorbası, tumbi, çırpma, melki, börülce köftesi, patlıcan kapama. Yörede çokça tercih edilen deniz ürünleri ileyemeklerine baktığımızdaysa şu yemeklerin daha ziyade tercih edildiğini görmemiz mümkün: Tuzlu sardalya, lakerda, çiroz, balık ezmesi, marine hamsi ve midye dolma. Giderseniz bu yemekleri denemeyi es geçmeyin.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra bu güzide şehir düzenlediği festivallerle de adından söz ettirmektedir. Kayısı Festivali, Biga Kültür ve Sanat Festivali, Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali, Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali.
Diğer taraftan şehirde gece hayatı canlı olmakta, farklı zevklere hitap edecek nitelikte ve çeşitte mekanlar bulunmaktadır. Bu hareketli kentte gece hayatı çoğunlukla gece birde bitse de sabaha kadar açık olan mekanlar da vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.