Büyüme oranı artış gösteren THY başarıları

En başarılı dönemini yaşayan THY, küresel taşımada 2017 yılında taşıdığı yolcu sayısı ile 2016 yılının rakamlarını geride bırakmış, büyüme oranında artış gösteren THY kalitesi tecrübe edilerek denenmelidir. Hava yolunu kullanan müşteriler kullandıkları firmanın hizmet kalitesini beğenmediklerinde bir daha o şirketiyle uçmamaktadır. 2016 yılında Türk Hava Yollarını ulaşımları için tercih eden yolcu sayısı 62,2 milyon iken 2017 yılında yaklaşık 69 milyondur. Bu durum THY müşteri memnuniyetinin yanında büyüme oranını göstermektedir. Sunduğu hizmetin kalitesini, uçuş sistematiğini yurt içi ve dışı seyahatlerini Türk Hava Yolları ile gerçekleştirerek deneyerek yolcuların tercih etmede ne kadar haklı olduklarını yaşayarak görmek isteyenleri firma yolculuğa davet etmektedir.

2017 yılını başarı ile tamamlayan milli firma bir önceki yıla göre artış göstererek 68 milyon 616 bin yolcu taşımıştır. Uçakların yolcu doluluk oranları ise önceki yıla oranla 4,7 puan artarak % 79,1’e ulaşmıştır. En başarı dönem olan 2017 yılının Aralık ayı % 79,5 ile en yüksek ay olmuştur. Türk Hava Yolları iç hat ve dış hat uçuşlarında 2017 yılında tarihinin en yüksek doluluk oranına ulaşmıştır. Yılın Temmuz ayında başlayan ücretli yolcu kilometre talebi çift haneli olarak % 16,3 artış ile yılın son ayında da artarak devam etmiştir. 2016 yılının Aralık ayına göre % 21,4, 2015 yılı Aralık ayına göre ise yolcu sayısı ve talep % 17 artarak 5,5 milyon olmuştur.

Transit yani dıştan dışa seyahat eden yolcular dâhil edilmediğinde yurt dışı yolcu sayısında % 39’luk bir artış sağlanmıştır. Yine Aralık ayında taşınan kargo ve posta hacmi 2016 yılının aynı dönemine göre % 18,4 artış göstermiştir. Yolcu doluluk oranı sadece belli rotalarda olmayıp nerdeyse tüm bölgelerde artış göstermiştir. En fazla artış gösteren bölgeler ise Orta Doğu, Kuzey Amerika, Afrika olmuştur. Ocak 2017- Aralık 2017 döneminde toplam Yolcu doluluk oranı 4,7 iken yurt dışı doluluk oranı 5 puan artarak %78,4’ ulaşmıştır. Aynı dönemdeki Kargo ve Posta taşımacılığındaki artış 2016 yılını geçerek %25,5 artarak 1,1 milyona yükselmiştir. Artışlar ve büyüme oranları Türk Hava Yolları kalitesinin ne kadar vazgeçilme olduğunu kanıtlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.