Batman SunExpress Uçak Biletleri Fiyatı

Batman içerisinde yer alan tarihi ve turistik noktalar yıl içinde buraya çok sayıda insanın gelmesine neden olmakta ve gelen kişiler için SunExpress tarafından uçuşlar düzenlenmektedir. Düzenlenen seferlere ait uçak biletleri sunulan fırsatlar sayesinde daha uygun seviyelere gelmekte ve fiyatı daha düşük olmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Batman’ın diğer kentlere olan uzaklığının çok fazla olması insanların uçaklara olan ilgisini artırmaktadır. Uçaklar sayesinde çok uzun mesafeler bir saatten biraz daha uzun sürede gidilmekte ve böylece ciddi bir zaman tasarrufu yapılmış olmaktadır. Ayrıca düzenlenen kampanyalar sayesinde insanlar biletlere çok daha düşük ücretler ödemekte ve bu da maddi tasarruf sağlamaktadır.

Batman denilince ilk akla gelen noktalardan bir tanesi olan Hasankeyf çok eski bir yerleşim merkezi olarak bilinmektedir. Hasankeyf’in tam olarak ne zaman inşa edildiği bilinmemekle beraber burayı korumak için Roma İmparatoru tarafından yaptırılan kalenin milattan sonra 4. yüzyılda yaptırıldığı bilinmektedir. Dicle ırmağının kenarında yer alan Hasankeyf’te medreseler, hastaneler ve benzer yapılar yer almaktaydı. Bölgenin en önemli merkezlerinden birisi olan Hasankeyf, ulaşım yollarının değişmesinin ardından önemini kaybetmiştir. Burada çok sayıda mağara da bulunmakta olup yerleşik hayata geçen insanlar tarafından kullanıldığı tahmin edilmektedir. Mağaraların bazıların içerisinde figürler yer almaktadır. Bölgede 4.000 civarında mağara olduğu bilinirken geçmiş medeniyetler tarafından söz konusu mağaralara temiz su ulaştırılmıştır. Bunun dışında Hasankeyf bölgesinde farklı tarihi yapılarda yer almaktadır.

Batman’da Hasankeyf dışında da önemli yer bulunmakta olup bunlardan bir tanesi de Memikan Köprüsüdür. Hasankeyf ile Batman arasında yer alan yol üzerinde bulunan köprü böylece ulaşımın çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamıştır. İlk çağda yapıldığı tahmin edilen köprü zaman zaman farklı nedenlerden dolayı yıkılsa da tekrar eski haline getirilmiştir. Kent sınırları içerisinde yer alan bir başka köprü ise Malabadi Köprüsüdür. Abbasi Devleti döneminde zengin bir tüccar tarafından yaptırıldığı bilinen köprüye şarkılar yazılmıştır. Bosna Hersek’te bulunan ünlü Mostar Köprüsünün ikizi olarak kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.