Balıkesir THY Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri

Balıkesir Antikçağdan başlayıp Cumhuriyet dönemine kadar uzanan tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve doğal güzellikleriyle akılda kalan bu gözde şehre ulaşmak için THY tercih ediyorsanız en uygun fiyatta direkt uçuş seferi düzenleyen İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından uçak bileti aldığınızda, yaklaşık 1 saat 15 dakikaya Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havaalanına ulaşabiliyorsunuz. Bileti 1 ay sonrası için aldığınızda, aktarmasız 161 TL’den başlayıp aktarmalı 545 TL’ye kadar fiyat aralığı değişmektedir.

Türkiye’nin batısında yer alan Balıkesir, ülkemizin hem Marmara Bölgesi’nde hem de Ege Bölgesi’nde toprakları bulunmaktadır. 1923 yılında bütün sancakların il olmasıyla Karesi adını alan il, 1926 yılında Balıkesir adını almıştır. Özellikle yazları fazlaca göç alan Balıkesir’in 2018 yılında nüfusu 1.209.643’e ulaşmıştır. Geçtiğimiz yıllara göre hızlı bir nüfus artışı vardır. Doğal güzellikleri, denizi ve mimarileriyle dikkat çeken Balıkesir, birçok turistik mekan barındırmaktadır.

Balıkesir’in merkezinde, Değirmen Boğazı Piknik Alanı, Necati Sezgin Piknik Alanı, Saat Kulesi ve Şadırvan bulunmaktadır. Ayvalık İlçesi’nde, Alibey Adası, Pordoselene Kulesi, Taşlı Manastır ya da Tımarhane Adası, Şeytan Sofrası Ve Öteki Tepeler, İlk Kurşun Tepesi, Delikli Taş Ve Kartal Yuvası, 22 Adalar bulunmaktadır. Edremit ilçesinde ise, Zeytinyağı Fabrikaları, Akçay, Sarıkız Heykeli, Altınoluk, Şahinderesi Kanyonu, Mıhlı Çayı, Güre Gelinçamı Piknik Yeri, Sutüven Çağlayanı, Zeytinli Altınkum Mevkii, Kızılkeçili-Çağlayan gibi piknik alanları, muhteşem deniz manzarası ve konaklama alanları vardır. Bigadiç İlçesi’nde Bigadiç Kalesi; Burhaniye İlçesi’nde Ören, Ayaklı Kır Bahçesi gibi birçok ilçesinde turistik mekanlar bulunmaktadır.

Balıkesir plajlarıyla da turistlerin ilgisini çekmektedir. Akçay plajı, tatlı, soğuk suları ve artezyenleri ile ünlüdür. Altınoluk plajı, temiz havasıyla bilinirken birçok konaklama tesisi ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Ören plajı, temiz suyu ve ince kumu ile ününü 2000 yılından 2018 yılına kadar Mavi Bayrak ödülünü her sene kazanarak elde etmiştir. Genişliğiyle de Türkiye de dikkat çeken alanlardandır. Sarımsaklı plajı, sığ ve ince kumdan oluşur. Beş yıldızlı otelleri, apart otelleri, pansiyonları, tatil köyleri her kesimden insana hitap etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.