Bakanın uçağı acil iniş yapmak zorunda kaldı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanından kalkan ve içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de içinde bulunduğu uçak kalkıştan çok kısa bir süre sonra Kocaeli’nde bulunan Cengiz Topel Havalimanına acil iniş yapmak zorunda kalmıştır. Acil inişin sebebi ise yapılan açıklamalara göre kabin içerisinde oluşan koku ve dumandır. Kalkıştan kısa bir süre sonra fark edilmeye başlanan koku ve dumanın birçok arızanın habercisi olma ihtimalinden dolayı bakanın da içinde bulunduğu uçak Kocaeli’ne acil iniş gerçekleştirmiştir. Bakanın Ankara’ya gitmek için saat 12:07’de uçakla hareket ettiği fakat yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı bu durum gerçekleşememiş ve Ankara yerine Kocaeli’ne iniş yapılmak zorunda kalınmıştır.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne ait TC-KDR kuyruk tescili olan özel uçakla İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyen Özhaseki’nin de içinde bulunduğu uçak saat 12:07’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından havalanmış fakat kabin içinde oluşan duman ve kokudan dolayı uçak acil iniş yapmak zorunda kalmıştır. Uçağın acil iniş için durum bildirmesinden sonra Kocaeli Cengiz Topel Havalimanında olağanüstü önlemler alınmıştır. Uçak 12:40’da buraya sorunsuz bir şekilde inmeyi başardıktan sonra herkes rahat bir nefes almıştır. Tedbir amaçlı olarak bekletilen itfaiye ve ambulanslara gerek kalmadan iniş gerçekleşmiştir. Acil inişi isteğinden iniş yapılan saate kadar gerekli olan bütün işlemlerin büyük bir düzen ve soğukkanlılıkla yapılması da dikkat çeken olumlu bir husustur.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne ait olan uçağın BeechcraftKingAir 350i model olduğu ve bu uçakla genel müdürlüğün ihtiyaç duyduğu havadan fotoğraflama işleminin yapıldığı bildirilmiştir. Uçağın içerisinde oluşan koku ve dumanın sebebi ise yapılan kısa araştırmadan sonra ortaya çıkmıştır. Genel Müdürlük için yapılan fotoğraflama işlemini gerçekleştiren ve uçağın altında bulunan kamera sisteminin duman ve kokuya neden olduğu tespit edilmiştir. Uçağın diğer bölümleri de ayrıntılı bir şekilde incelenmiş fakat diğer kısımlarda herhangi bir sorun olmadığı tespit edilmiştir. Gerekli bakımların yapılması ve kamera sisteminin onarılmasından sonra söz konusu aracın tekrar gökyüzündeki yerini alabileceği yetkililer tarafından ifade edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.