Bagaj takibini Pegasus firması ile nasıl yapılır

Pegasus firması ile yolculuk yapan kişiler bagaj takiplerini nasıl yapacaklarını merak etmektedir, Pegasus ile yolculuk yapacak kişilerin öncelikle biletlerini almaları ve bunlarla uçuş kartlarını almaları gerekmektedir. Uçuş kartlarının alınmış olduğu bölümde bagaj teslimatları da yapılmakta ve buradan alınan bagajlar uçağa gönderilmektedir. Bagajlar alınırken üzerlerine yolculara da verilecek olan takip numarası eklenmekte ve o şekilde teslim alınmaktadır. Daha sonra yolculuk bitiminde yolcuların bagajları bantlarda gözükmekte ve kişiler bagajlarını teslim almaktadır. Buraya takip yapılabilecek herhangi bir durum oluşmamakta ve yolcular rahatlıkla bagajlarına ulaşmaktadır.

Yukarıda anlatılan bölüm farklı gelişir ve yolcular yüklerine ulaşamazlar ise o zaman takip başlamaktadır. Öncelikle yapılması gereken havalimanındaki kayıp eşya bürosuna gitmek ve oradan bir form doldurarak kayıp başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu işlem yapılmadan önce oradaki görevli yolcuya ait eşyaların kalabileceği yerdeki personelleri aramakta ve onlardan bilgi almaktadır. Buna rağmen eşyalara ulaşılamaması durumunda takip işlemi başlamaktadır. Kayıp eşya bölümünde bulunan Pegasus firmasına ait olan acenteye gidilmesi ve başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılırken daha önce alınan takip numarasının mutlaka bildirilmesi ve bunun formda belirtilmesi gerekmektedir. Yapılan başvurudan sonra yapılacak herhangi bir işlem bulunmamakta olup takip bundan sonra Pegasus tarafından yapılmakta ve herhangi bir sonuç alındığında ilgili kişiye bildirilmektedir.

Firmanın ilgili acentesine bilgi verildikten sonra kayıt oluşturulmakta ve sisteme eklenmektedir. Bundan sonraki süreçte beklemekten başka yapılacak bir şey yoktur. Bundan sonraki aşamada diğer kişilerin bulmuş oldukları sahip eşyaları ilgili birime teslim etmesiyle ilgilidir. Bir yolcu ya da çalışan tarafından bulunan eşyalar ilgili birime teslim edilirken sisteme girilmesi gerekmektedir ki sisteme girerken de bagaj üzerindeki numaralar da girilmektedir. Böylece sistemde bu numaranın aranıp aranmadığı da karşılaştırılmaktadır. Eğer aranan bir numara ise sahibine haber verilmekte ve kayıp olan eşyasına ulaşması sağlanmaktadır. Pegasus firması ve diğer havayolu firmaları üzerinden takip genel hatlarıyla bu şekilde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.