Avustralya da düşen uçakta 6 ölü gerçekleşti

Avustralya’nın Sydney kentinin yaklaşık 30 km uzağında bulunan nehre bir deniz uçağı düşmüş ve yaşanan bu kazada 6 kişi hayatını kaybetmiştir. Açıklama Yeni Güney Galler eyaleti polis yetkilileri tarafından yapılmış ve buradan da basın aracılığı ile dünyaya duyurulmuştur. Sydney kentinin 30 km uzağına düşen uçakla ilgili bilgiler veren polis yetkilileri uçağın kesin düşme nedeninin henüz belli olmadığını ve bu konudaki çalışmaların devam ettiğini bildirmişlerdir. 6 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma neticesinde uçağa ait bazı parçaların ilgili birimler tarafından inceleneceği ve bunun ardından çok net konuşulabileceği aktarılmıştır.

Cowan kasabası yakınlarındaki Kudüs körfezine düşen uçakta toplam 6 kişi bulunurken maalesef uçakta bulunanların tamamı bu elim kazada hayatlarını kaybetmiş ve sevenlerine büyük üzüntü vermişlerdir. Pilot ve yolcuların kimlikleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken kazada hayatını kaybedenlerden bazılarının ailelerine haber verildiği bazılarının ailelerine ise henüz ulaşılamadığı ve ulaşma çabalarının devam ettiği aktarılan diğer bilgiler arasında yer almaktadır. Rose Bay semtinde düzenlenen yeni yıl kutlamalarına katılan ve burada uzun süre eğlenen yolcular, gecenin geç saatlerinde sabaha karşın uçakla yolculuk yaparken bu kazaya yakalanmış ve hayatlarını kaybetmişlerdir. Bu haberi alan ve aynı mekanda yılbaşı kutlayan yolcuların bazı arkadaşları sinir krizleri geçirmiştir.

Polis teşkilatı tarafından yapılan incelemelerin ardından Avustralya Nakliye Bürosu da olayla ilgili soruşturma başlatmış ve polisin elinde bulunan bilgilerin kendileriyle paylaşılmasını talep etmiştir. Bunun üzerine de polisler gereken bilgi ve bulguları ilgili kurumla paylaşmıştır. Bu bilgiler arasında uçağın Sydney Seaplanes adlı şirkete ait ve yaşamını kaybedenlerden bir tanesinin yaşının 11 olduğu bilgisi de bulunmaktadır. Ayrıca gelen kesin olmayan bir başka habere ise yaşamını kaybedenlerden 4 tanesinin İngiliz vatandaşı olduğu yönündedir. Olayla ilgili konuşan görgü tanıklarından bazıları havanın o gece çok kötü olmadığını ve normal olduğunu belirttikten sonra uçağın normal bir şekilde giderken birden dönmeye ve irtifa kaybetmeye başladığını bunun sonucunda da nehre burun üstü çakıldığını belirtmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.