Ankarada bulunan havalimanları

Ankarada bulunan ve ülkemiz içindeki en büyük havalimanlarından bir tanesi konumunda olan Esenboğa Havalimanı şehrin yaklaşık olarak 28 km uzağında bulunmaktadır. Esenboğa Havalimanı gerek yurt içi gerekse de yurt dışı yolcu taşımacılığının çok önemli noktalarında bir tanesi olup yıllık yaklaşık 10 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Bundan dolayı havalimanının konumu ve adresi çok daha fazla önem kazanmaktadır. Havalimanı Akyurt’ta bulunan Balıkhisar Mahallesi, Özal Bulvarı üzerinde yer almaktadır. İlk yapım yılı 1955 olan havalimanı artan talepten dolayı 2006 yılında yenilenmiş ve artan ihtiyacı karşılaması için büyütülmüştür. Böylece çok daha modern bir görüntüye kavuşan havalimanı o tarihten itibaren daha fazla yolcuya hizmet vermeye başlamıştır.

Esenboğa Ankara’nın dışarıya açıla kapısı gibi olduğundan yurt dışından Ankara’ya gelen devlet adamları ve üst düzey bürokratlar ilk olarak buraya iniş yapmakta daha sonra buradan farklı adreslere gitmektedirler. Bundan dolayı Esenboğa’ya gelen yollar ve yolları etrafında bulunan yapılarla ilgili bir düzenleme yapılarak daha modern bir görüntüye kavuşması sağlanmıştır. Bu da Esenboğa’nın konumu ve adresi açısından son derece olumlu olmuştur. İnsanların buraya gelirken ya da buradan giderken gördükleri manzara, hem ülke hem de şehir açısından adeta bir reklam manası taşımakta olup bundan dolayı da çok önemlidir. Havalimanının adresinin ve adresine giden yollar ile yollar etrafında bulunan yapıların durumu uzun zaman siyasetin de gündemi olmuş ve kısa süre önce yapılan düzenlemelerle söz konusu yerler çok daha modern hale getirilmiştir.

Esenboğa Havalimanı’nın adresini bulmak oldukça kolay olup özellikler şehir dışında olması bunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Şehrin yaklaşık 28 km uzağında bulunan havaalanı, Ankara’nın her yerinden rahatlıkla bulunabilmektedir. Buranın yoğun kullanılmasından dolayı araç yoğunluğu sürekli bu adrese doğru olmakta ve sırf trafiği takip ederek dahi burayı bulmak mümkün olmaktadır. Özellikle şehir dışına çıktıktan sonra düz bir yol boyunca ilerlemek dahi yeterli olmakta olup yolun sonunda Esenboğa’ya ulaşılmaktadır. İsteyen yolcular ise doğrudan toplu taşıma araçlarını kullanarak buraya ulaşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.