AnadoluJet Ne zaman kim tarafından kuruldu

AnadoluJet havayolu şirketi 23 Nisan 2008 yılında daha geniş halk kitlelerinin uçuş hizmetlerinden daha rahat, daha az maliyetli bir şekilde yararlanabilmesi açısından Türk Hava Yolları şirketi tarafından kurulmuştur. Türk Hava Yolları, AnadoluJet firmasını kurarken yeni bir iş modeli etrafında oluşturmaya çalıştığı, kendisinden farklı bir konseptle, yeni bir ticari markaoluşturmakamacıyla çalışmalarını yürütmüştür. AnadoluJet firması, taşıma yükümlülükleri, uçuş güvenliği, uçak bakımı gibi bütün unsurları ile Türk Hava Yolları güvencesi ve sorumluluğu altındadır. Uçak bakım kalitesi ve uçuş emniyeti kalitesi bakımından Türk Hava Yolları şirketi ilebirebir aynı standarttadır. AnadoluJet firması müşterilerine sundukları ilave servisleri basitleştirerek ve azaltarak elde ettikleri maliyet avantajları yolcunun diğer birincil masrafları için harcayarak bilet fiyatlarını ucuzlatmaktadır.

Gelişen teknoloji ve ileriye dönük yenilikçi tarzıyla AnadoluJet firması, “Uçmayan Kalmasın” sloganıyla çıktığı yolda havayolu ulaşımı için uçak filosunu 5’ten 37’ye çıkarmıştır. Bunun yanı sıra 40 tane havalimanına ve 68 adet karşılıklı uçuş gerçekleştirmekte olan AnadoluJet her geçen günle beraberuçuş ağını genişletmektedir. AnadoluJet havayolu şirketi hizmete girdiğinden beri yani 10 yıl içerisinde yaklaşık 73 milyon yolcunun güvenli, hesaplı bir şekilde ulaşımını sağlayarak Anadolu semalarında uçuşlarına devam etmektedir.

AnadoluJet firması 10 yıldan beri ücretsiz bagaj ve ücretsiz ikram hizmetleriyle; ekonomik araç kiralama imkanları, özel yolcu salonları, havalimanı otoparkları ile daha ekonomik ve daha konforlu bir hizmet vermekte, size en keyifli yolculuk deneyimini tattırmak için kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeden yoluna devam etmektedir. Bu uçak firması Ankara merkezli olmak üzere, Ankara’dan Anadolu’nun diğer 26 iline uçuş hizmetlerini vermektedir. Türk Hava Yolları, bu yeni markanın diğer eksikliklerinin tamamlayana dek daha hazır bir hale gelmesi amacıylaşu anlıksadeceiçhat uçuşlarını sağlamaktadır. Eğer dünyadaki diğer düşük maliyetli havayolu şirketleri incelenirse, bu tip bir hava yolu işletmecilik tarzı bakımından, ülkemizin geniş yüzölçümü ve coğrafi konumu göz önünde bulundurulduğunda yüksek bir potansiyel göstermektedir. Bu bakımdan uçuşlarını 3 saate kadar olan yurtdışına da genişleteceği söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.