American Airlines Uçağında Skandal Kaza

Merkezi ABD Texas Eyaletinde bulunan American Airlines Havayolu Şirketi 9 farklı havalimanından yurt içi ve yurt dışına 50 farklı ülkeden 330 farklı noktaya uçuş seferi düzenleyen bir firmadır. Geçen günlerde skandal gibi bir kaza ile gündeme gelen American Airlines uçağında yaşananları sizler için araştırdık. Edinilen bilgiye göre; Hong Kong’dan hareketle Dallas’a giden firmanın uçağının içindeki yolcularından birisinin bebeğinin ciddi bir kaza atlattığı belirtildi. Habere göre yolculunun bebeğinin üzerine oksijen maskesinin parçasının düştüğü belirtildi. Skandal kazada yolcu uçağındaki Jennifer Zanone isimli yolcunun daha 1 yaşında olan bebeğinin kafasına uçağın tavanından büyük bir parçanın düştüğü ve büyük bir tehlike atlatıldığı kaydedildi.

American Airlines havayolu firmasına ait uçağın Hong Kong kalkışından kısa bir süre sonrasında yaşanan bu korkutucu olay karşısında mağdur yolcu Jennifer Zanone şirketin ilgisiz olduğunu, şikayet etmesine karşın herhangi bir ceza almadıklarını bildirdi. Kazayı ucuz atlatan bebeğin annesi sosyal ağ hesabından şunları paylaştı: “ Henüz çok küçük olan çocuğum kucağımda oturuyordu. Aniden biz daha ne olduğunu anlamadan uçağın oturduğumuz bölümünün tavanı bebeğimin kafasına düştü. Oksijen maskesinin bulunduğu tavanın direkt olarak üzerimize düşmesi ile neye uğradığımızı şaşırdık. Neyse ki çok ciddi bir hasar almadan bebeğim de ben de kurtulduk. Olayın sonrasında bilgi verdiğim kabin memuruna polisi çağırıp durumu rapor ettirmek istediğimi söylesem bile duruma oldukça ilgisiz yaklaştı. Sanki son derece doğal bir olay yaşanmış gibi davrandı. Bu durum benim daha fazla üzülmeme neden oldu. Bu kaza çok daha kötü sonuçlanabilirdi.”

American Airlines uçağında meydana gelen trajik olaydan sonra yetkililerin durumla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması da merak uyandırdı. Sonrasında kazayı ve başına gelenleri ilgili yerlere aktaran anne: “Olay sonrasında durumu anlattığım birimler hiçbir şekilde ilgilenmedi. Başvurumu dikkate almadıkları gibi sanki hiç bir şey olmamış gibi davrandılar. Dikkate almaları için daha kötü sonuçların mı olması gerekiyor. Sorumluluklarını almayan firma ile bir daha uçmam imkansız ve sizde lütfen American Airlines ile uçarken oldukça dikkatli olun.” Şeklinde bilgi paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.