Amasya Merzifon AnadoluJet Uçak Biletleri

Türkiye içindeki birçok noktadan Amasya Merzifon rotasına gerçekleştirilecek yolculuklarda havayolu tercih edilmekte olup AnadoluJet ile uçak biletleri fırsatları yakalanırsa çok uygun fiyatlara yolculuk yapılabilmektedir. Amasya Merzifon Havaalanı varışlı uçak yolculukları Türkiye’deki birçok şehirden gerçekleşmekte olup aktarmalı ya da direkt olarak değişebilmektedir.

Amasya şehri Anadolu’daki en temel yerleşim yerlerinden biri olup Merzifon ilçesi ile birlikte birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan ve yakın yerleşim birimlerine ulaşımda havayolunun kullanıldığı bir noktadır. Amasya Merzifon Havaalanı yakın şehirler ve ilçelere ulaşım için sıklıkla tercih edilen bir havaalanıdır. Orta Karadeniz’de bulunan şehirdeki Yeşilırmak harika bir manzaraya sahip ve şehri ikiye ayıran bir konumdadır. Irmağın iki yakası arası eski şehir ve yeni kurulmuş olan daha modern şehir olarak tanımlanabilir. Amasya Merzifon Havaalanı şehre yaklaşık olarak 47 kilometre uzaklıkta bulunmakta olup, Merzifon ilçesine ise 5 kilometre uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine, Merzifon’a, civar il ve ilçelere hava taşıma servisleri ile ya da otobüsler ile ulaşılabilmektedir. Ayrıca araç kiralama alternatifleri ya da taksiler kullanılarak da rahatlıkla civar bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir.

Amasya şehri gezilip görülecek yerler açısından son derece zengin olup başlıca gezilmesi gereken yerler; Saat Kulesi, Hasan Talat Efendi, Hatuniye Mahallesi, Kralkaya Mezarları, Beyazıt Camii ve Külliyesi, Burmalı Minare Camii, Bimarhane, Yeşilırmak çevresi ve Şehzadeler Yolu olarak sıralanabilir. Şehrin yemek kültürü oldukça gelişmiş olup mutlaka deneyimlenmesi gereken lezzetler; cevizli börek, haşhaşlı börek, leblebi, kuzu kavurma, keşkek, bakla dolması, kızarmış dondurma ve birçok hamur işi çeşididir. Şehirde hediyelik eşya ya da yöresel ürünlere yönelik alışveriş yapmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Yeşilırmak konakları bölgesinde bulunan tezgâhlarda ya da küçük dükkânlarda hediyelik eşyalar oldukça uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Şehrin iklimi kışları yağışlı ve soğuk, yazları ise ılıman seyretmektedir. Bahar mevsiminde de yağış alan şehri ziyaret için en uygun dönemler yaz ve bahar dönemleri olarak tavsiye edilmektedir. Ayrıca bahar döneminde yapılacak seyahatlerde konaklama ve ulaşım fiyatları yaz dönemine göre daha uygun olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.