Ağrı Pegasus Uçak Bileti Ara

Ülkemizin en uzak noktalarından bir tanesi olan Ağrı içerisinde yer alan havalimanına Pegasus firması tarafından yapılan seferlere ait uçak bileti alan kişiler ara ara yapılan kampanyalar sayesinde normale göre daha az ücret ödemektedir. Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentleri arasında yer alan Ağrı’ya gitmek isteyen kişiler için Pegasus tarafından haftanın farklı günlerinde uçuşlar düzenlenmekte olup insanlar söz konusu uçuşlara ait biletleri daha ucuza alabilmek için firma tarafından yapılan indirimleri takip etmektedir. Pegasus tarafından yolculara sunulan biletlerin fiyatları dönemsel olarak ciddi miktarlarda aşağılara düşebilmekte ve bundan dolayı da insanlar maddi olarak belli miktarlarda tasarruf yapma imkanını yakalamış olmaktadır.

Ağrı içerisinde yer alan tarihi ve turistik güzellikler insanların buraya olan ilgilerini belli bir seviyeye kadar artırmaktadır. Kentte bulunan en önemli doğal güzellik Ağrı Dağıdır ki burası aynı zamanda kentin simgesi durumundadır. Ağrı Dağı ülkemizin en yüksek dağı olma özelliğini taşımakta ve bundan dolayı da dağcılar tarafından öncelikli olarak tercih edilen noktalar arasında yer almaktadır. Dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşleri için tercih edilen bu devasa dağa Nuh’un gemisinin demirlediği de iddia edilmektedir. Bunun dışında kentte yer alan bir diğer önemli güzellik olarak İshak Paşa Sarayı dikkat çekmektedir. Osmanlı Devleti döneminde yapılan saray o dönemin en önemli mimari yapıları arasında yer almakta ve üzerindeki süslemeler ile dikkat çekmektedir. Burada kullanılan mimaride ayrıca Fars ve Selçuklu izleri de net olarak görülmektedir.

Kent içerisinde birçok tarihi yapı bulunmakta ve bunun en önemli nedeni olarak kentin konumudur. Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli noktasında yer alan kent son derece stratejik bir yerde olduğundan dolayı tarih boyunca farklı devletlerin himayesi altına girmiş ve bu da burada çok sayıda tarihi yapı olmasına neden olmuştur. Söz konusu yapılardan bir tanesi de Doğu Beyazıt Kalesidir ki dağların içerisinde yer almakta ve görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Urartular döneminde inşa edildiği tahmin edilen kale aynı zamanda antik kent özelliği de taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.