Adana Havalimanı yol bilgisi

Adana Havalimanı Adana nın güneybatısında yer almakta ve şehir merkezine sadece 3.5 km uzaklıkta bulunmaktadır, Havalimanı Adana bölgesinin tamamına hitap ederek tüm yolcularına yurt içi ve yurt dışı seferler düzenleyerek onları gitmek istedikleri noktalara taşımaktadır. Peki Adana Havalimanı’na ulaşım nasıl olmaktadır?

Adana Havalimanı’nda indikten sonra Havaş servisleri yardımı ile uygun güzergahları kullanarak istenilen şehre gidilmektedir. Mersin, Tarsus, Ceyhan, Osmaniye gibi yerlere ulaşım Havaş otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Yanı sıra otogar, tren garına da ulaşım kolay ve mesafe kısa olduğu için kolaylıkla gidilebilmektedir. Adana Havalimanı’na giderken kullanılan güzergahtan bahsetmek gerekirse; öncelikle rahat olan ulaşım havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, dolmuşlar, servisler, 24 süre ile hizmet veren taksiler aracılığı ile gerçekleşebilmektedir. Örneğin; Adana Büyükşehir Belediyesi Adana Merkez Otogarı önünden Adana Havalimanı’na gitmek isteyen bir yolcu 7 dakikada orada olacaktır. Emek sokağı üzerinden Kıbrıs Caddesi ve Meydan Caddesi rotalarını kullanarak araçla havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Adana’da bulunulan noktanın bilinmesi durumunda çeşitli uygulamalar ile yer tespit edilerek Adana Havalimanı’na gidilmesi mümkün olmaktadır. Araçla seyahat edildiğinde navigasyon programlarından faydalanılarak uygun güzergahın seçilmesi mümkün olabilmekte ve bu şekilde yön kolaylıkla bulunabilmektedir.

Kişisel araçların dışında tercih yapılacaksa 159 numaralı Belediye Otobüsünü kullanılarak Seyhan Uygulama Hastanesi güzergahından Adana Havalimanı’na ulaşım sağlanabilmektedir. Belediye otobüslerinin dışında da havalimanı dışındaki nizamiye kapısının dışındaki Meydan 1 numaralı dolmuş duraklarındaki mevcut dolmuşları kullanarak gidilmesi mümkün olmaktadır. Bazı firmaların da Mersin, Tarsus, Osmaniye, İskenderun, Dörtyol Şehir merkezlerine ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. Bunun yanında taksi ve özel firmaların servis hizmetlerinden de yararlanarak kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Havaş servis hareket yerleri ise; Osmaniye Cumhuriyet Meydanı, Ceyhan Kaymakamlık Binası ve Çamlıyol İşbankası Bankamatik Önü olarak belirtilmektedir. 105 dakikalık yolculuk için 23 TL bedel ödenmektedir. Ayrıca servis güzergahı belirlenmiş olan Tarsus Şehir Merkezi (Kleopatra), Mersin Şehir Merkezi Stadyum Önü (Belediye Cebi), Mersin Forum AVM Önü, Mezitli Nüve Tour Önü olmak üzere devam eden güzergah Adana Havalimanı’na 120 dakikada servis aracıyla 13 TL-17 TL ücret karşılığında gidilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.