Abd donanmasının uçağı Büyük Okyanusa düştü

ABD donanmasına ait bir savaş uçağının içinde bulunan 11 kişiyle birlikte Büyük Okyanus’ta bulunan uçak gemisine giderken oluşan arıza sonucunda düştüğü açıklanmıştır. Açıklamanın devamında ise Japon yetkililere dayandırılan haber göre 11 kişiden 8’inin kurtarıldığı belirtilmektedir. Dünyanın en büyük ordusuna sahip olan ABD, sahip olduğu uçak gemileri ile dünyanın birçok noktasında bulunabilmektedir. Bunlardan birisi olan USS Ronald Regan uçak gemisine giden C-2 tipi nakliye uçağı Büyük Okyanus’ta düşmüştür. Kazadan kısa bir süre hızlı bir şekilde arama kurtarma faaliyetleri başlamış ve nihayetinde 8 kişinin kurtarıldığı bildirilmiştir. Yapılan açıklamalara göre kaza Japonya’ya ait bir adanın çok yakınında gerçekleşirken söz konusu uçak gemisinin Filipin Deniz’inde görev yaptığı duyurulmuştur.

Yapılan ilk açıklamalarda elde olan bulgu ve bilgilere göre kazanın neden gerçekleşmiş olacağının net olarak ifade edilemeyeceği fakat motor arızası olma ihtimalinin giderek yükseldiği belirtilmektedir. Yaklaşık 50 yıldır kullanılan C-2 tipi nakliye uçaklarının kısa bir süre sonra değiştirilebileceğinden söz edilmeye başlanmıştır. Bu uçakların yerine uzun menzilli olan pervaneli Osprey tipi uçakların kullanılma ihtimalinin yüksek olduğu gelen haber arasında yer almaktadır. C-2 tipi uçağın gitmekte olduğu uçak gemisinin bölgede oldukça aktif bir faaliyet yürüttüğü ve son yapılan tatbikatlarda yer aldığı belirtilmekte ve söz konusu tatbikatların son dönemde daha fazla yapılma sebebi olarak da Kuzey Kore ile yaşanılan gerginlik olduğu bildirilmektedir.

C-2 tipi uçağın okyanusun derin sularında kaybolmasına neden olan kazada Japonya, ABD’ye aktif olarak destek vermiş ve arama kurtarma faaliyetlerine katılmıştır. Bundan dolayı da söz konusu kazadaki birçok gelişme Japonya üzerinden dünyaya duyurulmuştur. C-2 tipi uçak 7. filoya bağlı olarak görev yapmakta iken bu şekildeki üçüncü bir kazaya neden olmuştur. Daha önce ise yaşanan kazalarda yine çok sayıda asker ölmüştü. Bunlardan bir tanesi kargo gemisinin diğeri ise uçak gemisinin karıştığı kazalardır. Söz konusu kazaların personel hatalarında kaynaklandığı belirtilirken uçak kazasının sebebi tam olarak belirlenemese büyük ihtimal uçak içinde meydana gelen arızadan kaynaklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.