3.Havalimanına ilk uçağın iniş tarihi ne zaman

İstanbul’da inşa edilen dünyanın en büyük havalimanlarından biri olaca 3.Havalimanı’na ilk uçağın ne zaman ve nereden gelerek ineceğini Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıkladı. Ulaştırma bakanının yaptığı açıklamaya göre İstanbul ve dünyanın en büyük havalimanına ilk uçak ABD’den gelecek ve buradan da uzak doğuya gideceği belirtilmiştir. Dünya hava yolunun en önemli merkezlerinden birisi olan İstanbul, söz konusu durumla birlikte çok daha önemli bir konuma yükselecektir. Hizmete girecek olan yeni 3.havalimanı sayesinde aynı anda çok daha fazla uçağa ve bunlardan gelen yolculara hizmet verecek olan havalimanı, İstanbul’un değerine de değer katacaktır.

3.Havalimanının inşaatının ilk günden itibaren büyük hızlı devam etmesi, kısa bir süre büyük ölçüde tamamlanmasını ve böylece de hizmet vermeye başlaması beklenmektedir. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamalar da bu yönde olup, havalimanı inşaatının büyük bir hızla devam ettiğini ve aksi bir durum yaşanmadığı sürece 2018 yılının Şubat ayında hizmet vermeye başlamasını beklediklerini ifade etmiştir. Fakat bu hizmetin kısıtlı olacağının altını çizen bakan, havalimanının 90 milyon yolcuya hizmet verecek olan bölümünün açılışının ise 29 Ekim 2018 yılında yapılacağını ve böylece İstanbul ve ülkemize çok büyük katkılar sunacağını belirtmiştir. Açılacak olan bölüm ise havalimanının tamamı olmayıp sadece bir kısmı olduğunu da açıklamalarına eklemiştir.

Yapımı devam eden 3.Havalimanının ülkeye sağlayacağı katkılardan bahseden Ulaştırma ve Haberleşme bakanı buraya gelecek olan her uçağın ücret ödeyeceğini ve buradan ciddi bir gelir elde edileceğini belirttikten sonra gelecek olan turist ve yolcuların sağlayacağı katkılardan bahsetmiştir. Gelecek olan turistlerin ülkemize bırakacağı dövizlerin ülke ekonomisi için oldukça önemli olduğunu ve bu sayede ciddi bir gelir elde edileceğini vurgulamıştır. Söz konusu inşaatın tamamlanmasıyla birlikte İstanbul çok daha stratejik bir özelliğe sahip olacaktır. Dünyada bulunan uçaklar için çok önemli bir merkez ve aktarma noktası olması beklenmektedir. Ayrıca Atatürk Havalimanının yapılaşmaya açılmayacağı ve yeşil alan ve fuar alanı olarak vatandaşların kullanımına sunulacağı da Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı tarafından belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak firmalarından istediğiniz ülkeye sefer olup olmadığını kontrol ettikten sonra gerekli belgelerinizin tümünü hazır etmenizin ardından biletinizi temin edebilirsiniz. Bir çok uçak firmasından birini tercih ettikten sonra biletinizi alırken daha uygun almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Yeni Bilet alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve sayılı olarak satışı gerçekleştirilen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Özellikle yapmanız gerekenler hakkında önerilerde bulunacağız. Örneğin sizlerin aklından geçen ucuz uçak bileti nasıl alınır, erken biletinizi ayırtmak fayda sağlar mı ne kadar zamandan önce biletinizi almalısınız, uçuş öncesi yapmanız gerekenler, bavulunuzu hazırlarken mutlaka içerisinde olmadan yapılamayacaklar hakkında yurt dışına gittiğiniz de bunun gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşarak detaylı bir planlama sonucunda konforlu ve kendinizi güvende hissedecebileceğiniz bir yurtdışı ve yurtiçi seyahat geçirmeniz için bilgilerimizi sizlere aktararak konular hakkında aydınlatacağız. Böylelikle problemsiz olarak gezilerinizi yaparak tecrübelerden yararlanabileceksiniz. Üstelik yazılarda yorum kısmı açık olması nedeniyle uçak ve seyahat hakkında başınıza gelenleri bize yazabilirsiniz. Yazılarımızı önemle takip etmenizi tavsiye eder, şimdiden Yeni Bilet ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.