Yurtdışı için bilet kampanyası bulabilir miyim

Ülkemizden yurt dışına gitmek isteyen yolcular uygun bir kampanya bularak çok daha uygun fiyatlara bilet almanın yollarını aramakta ve aktif bir yurt dışı kampanyası olup olmadığını merak etmektedir. Ülkemizde bulunan yerli hava yolu şirketleri ve yabancı şirketler farklı kampanyalar ya da indirimler yaparak bazı dönemlerde yolcuların çok daha uygun fiyatlara yurt dışına gitmelerini sağlamaktadır. Söz konusu fırsatlardan haberdar olabilmek ve bunları karıştırmamak için yolcuların mutlaka bu tür kampanyaları duyuran siteleri yakından takip etmeleri gerekmektedir. Bu tür siteleri takip etmek istemeyen kişiler ise hava yolu şirketlerinin internet sitelerini düzenli olarak takip etmeleri durumunda bu tür kampanyalardan haberdar olmaları mümkün olmaktadır.

Yurtdışı bilet kampanyaları arasında şuanda en dikkat çekici olanı Pegasus tarafından yapılmakta ve yolcuların çok uygun fiyatlara Avrupa’ya taşımaktadır. Söz konusu indirimler sadece balkan ülkeleri için geçerli olsa da sunulan fırsatlar son derece uygundur. 10 Ocak 2018 ile 13 Ocak 2018 tarihleri arasında geçerli olan kampanyadan yararlanan kişiler biletlerini 22 Ocak 2018 ile 24 Mart 2018 tarihleri arasına almak zorundadırlar. Bu fırsat sadece Atina, Bükreş, Belgrad, Priştine, Saraybosna, Tiran ve Üsküp için geçerlidir. Buralara hem gidiş hem de buralardan dönüş için alınacak olan biletler sadece 49,99 dolardan başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Söz konusu indirimin geçerli olduğu koltuk sayısı 4727 olup yararlanmak için acele edilmesi gerekmektedir.

Pegasus dışında da farklı indirimler yapan firmalar bulunmakta olup bunlar genellikle promosyon bilet uygulaması ile dünyanın birçok noktasına çok daha ucuz fiyatlara uçmayı sağlamaktadır. Avrupa’da bulunan çok önemli merkezlere yapılan İstanbul uçuşları yaklaşık 220 liradan başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Söz konusu fiyatlar sadece sınırlı sayıda koltuk için geçerli olmakta ve aynı zamanda bahsedilen fırsatlardan yararlanılması durumunda değişim ve iade hakkında vazgeçilmiş olunmaktadır. Bundan dolayı insanların yolculuk tarihlerini kesin olarak belirlemesi ve herhangi bir sebepten iptal olmamasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi halde alınan biletlerin boşa gitme ihtimali bulunmaktadır ki bu da ciddi bir maddi kayıp anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir